Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Последни Вести Свет

Силен земјотрес утринава ја погоди Турција

Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени по Рихтер утринава во 7 часот ја погоди Турција, соопшти Турската агенција за

Top News Последни Вести Свет

Објавен Договорот за Брегзит

Европската Унија и Велика Британија денеска го објавија Договорот со кој се уредуваат трговската и другите видови на соработка од

Top News Видеа Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Мистериозна пена по улиците во Русија, Власта истражува – граѓаните вознамирени

Во кварт во Санкт Петербург, вчера појави мистериозна пена. Жителите на тој кварт беа изненадени од глетката. Потоа увидоа дека

Последни Вести Свет

Католичките верници ширум светот го слават Божик

Католичките верници ширум светот денеска го слават Божик во малку поинаква атмосфера, без големи семејни собири поради пандемијата на коронавирусот.

Последни Вести Свет

Масовно тестирање на коронавирус во кинескиот град Далиан

Властите во кинескиот град Далиан спроведуваат тестирање на милиони жители, откако во последните 24 часа биле пријавени седум нови случаи

Последни Вести Свет

Германија го пријави првиот случај на новиот вид коронавирус кој се шири во Велика Британија

Новиот вид на пандемичниот САРС-КоВ-2 коронавирус, која брзо се шири во Велика Британија, за првпат е регистриран и во Германија, соопшти синоќа

Последни Вести Свет

Хакери нападнаа американска компанија за кибербезбедност

Хакерска група нападнала е-пошта на калифорниска компанија што работи во областа на информациска безбедност. Трагите водат кон Русија, јавија американски

Последни Вести Свет

САД на Иран му одобрија трансфер на пари во странство за вакцини

Иран доби одобрение од САД за трансфер на средства во странство со цел набавка на вакцини против коронавирусот, изјави гувернерот

Последни Вести Свет

Состанок на амбасадорите на ЕУ за договорот со Лондон

Амбасадорите на земјите од Европската унија денеска во Брисел ќе разговараат за трговскиот договор за напуштањето на Велика Британија на

Последни Вести Свет

Во Мексико денеска почнува вакцинацијата на здравствените работници

Мексиканските власти соопштија дека денеска ќе почне вакцинирањето против Ковид-19 на здравствените работници. Претседателот на Мексико, Андрес Мануел Обрадор, непосредно