Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Видеа Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Хаос во Вашингтон: Приврзаниците на Трамп упаднаа во Конгресот

Десетици илјади приврзаници на Доналд Трамп се собраа во центарот на Вашингтон во последен обид да ги променат резултатите од

Top News Политика Свет

Демонстрантите во Вашингтон упаднаа во Конресот

Десетици илјади приврзаници на Доналд Трамп се собраа во центарот на Вашингтон во последен обид да ги променат резултатите од

Top News Свет

Милијардерот и основач на „Алибаба“ Џек Ма не исчезнал, туку само се притаил

Кинескиот милијардер и основач на „Алибаба“, Џек Ма, не е присутен во јавноста повеќе од два месеци, па медиумите шпекулираа

Последни Вести Свет

Вучиќ до Путин: Мило ми е што Србија и Русија, дури и во ова време на неизвесност, покажаа блискост и силно пријателство

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, по повод Божиќ, испрати писмо до претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. „Им упатувам срдечни честитки

Top News Последни Вести Свет

Во Лос Анџелес издадена наредба во болниците да не се носат пациенти кои имаат мали шанси да преживеат

Здравствените власти на Лос Анџелес им кажаа на амбулантните работници да престанат да примаат пациенти со ковид-19 кои имаат многу

Последни Вести Свет

Штитеници на домови за стари лица во Норвешка починале откако ја примиле вакцината на Фајзер

Норвешката Агенција за лекови соопшти дека две лица кои биле штитеници на старски домови во земјата, починале неколку дена откако

Top News Последни Вести Свет

Иран бара од Интерпол да распише меѓународна црвена потерница за 48 американски високи претставници, меѓу кои и Трамп

Иран до Интерпол упатил барање за распишување на меѓународни црвени потерници за 48 американски службеници. Тука е вклучен и претседателот на

Top News Последни Вести Свет

Снежно невреме ја зафати Италија – издадено предупредување за седум региони

Студен бран со обилни врнежи од дожд и снег ја зафати Италија, по што е издадено портокалово предупредување за седум

Последни Вести Свет

Во Џорџија се одлучува за мнозинството во Сенатот

Во американската држава Џорџија се одлучува за мнозинството во Сенатот каде рекордни три милиони Американци учествуваа во предвремено гласање. Републиканските

Последни Вести Свет

Мексико му нуди политички азил на Асанж

Мексико е подготвен да му понуди политички азил на Џулијан Асанж и со тоа да ја поддржи одлуката на британскиот