Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Свет

Во Велика Британија се предвидуваат високи казни за лицата позитивни на Ковид-19 кои не се во самоизолација

Британскиот премиер, Борис Џонсон, соопшти дека изолацијата на лицата што имаат позитивен тест за Ковид-19 во земјата ќе стане законска

Top News Последни Вести Свет

Пакет кој содржи отровен рицин испратен до претседателот Доналд Трамп

Пакетот, кој содржи отровен рицин, е испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува „Си-ен-ен“.Двајца полицајци го пријавиле случајот. Извршени се два

Top News Последни Вести Свет

Словенечкиот парламент со нов уставен амандман забрани продажба на изворите на вода

Словенечкиот парламент со нов уставен амандман го прогласи правото на питка вода за основно човеково право. На овој начин, практично

Последни Вести Свет

Европската агенција за лекови одобри употреба на дексаметазон за лекување на Ковид-19

Европската агенција за лекови (ЕМА) одобри употреба на лекот дексаметазон за лекување на пациенти со Ковид-19 кои имаат проблеми со

Последни Вести Свет

(ФОТО) Во Сибир се појавија чудни испакнатини на земјата

Репортерот на “BBC”, Стив Розенберг, отпатувал во сибирскиот регион Јакутија за да истражи какви се тие големи и чудни израстоци

Top News Последни Вести Свет

Дали УЧК ќе го урне Судот во Хаг!?

Заменик-обвинителот во Специјалното обвинителство во Хаг, Кваи Хонг Ип, поднесе оставка по скандалот со досиејата што беа испратени до канцеларијата

Top News Последни Вести Свет

Светскиот туризам изгуби 460 милијарди долари поради Ковид-19

Во првата половина на оваа година, поради глобалната пандемија на коронавирусот, забележани се 65% помалку меѓународни туристички патувања во споредба

Последни Вести Свет

(Видео) Навални во објава на „Инстаграм“ вели дека е отруен со шише вода во хотелот

Тимот на Алексеј Навални, објави видео на социјалните мрежи во кое тврди дека тој бил отруен со шише вода во хотелската

Последни Вести Свет

Јошихиде Суга избран за нов премиер на Јапонија

Јапонскиот парламент избра нов премиер, по повлекувањето на Шинзо Абе поради здравствени проблеми. Нов јапонски премиер ќе биде Јошихиде Суга,

Top News Свет

Навални ја објави првата фотографија откако се разбуди од кома

Рускиот опозиционер Алексеј Навални денеска на инстаграм ја објави својата прва фотографија откако деновиве се разбуди од кома.  „Здраво, овде