Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Последни Вести Свет

ИЗБОРИ ВО АМЕРИКА – Резултати од минута во минута

Во моментов кандидатот деморкатите Џо Бајден има освоено 237 електорски гласови, додека кандидатот на републиканците Доналд Трамп освои 213 електорски

Top News Последни Вести Свет

Филмски грабеж во Милано, разбојници влегле во банка низ канализација

Вооружена банда утрово упаднала во банка во Милано преку канализационата мрежа и украла 20 лични сефови, а потоа избегала на

Top News Последни Вести Свет

Терористот во Виена потекнува од Челопек, имал двојно државјанство на Австрија и на Македонија

Напаѓачот од Виена кого полицијата го застрела, бил роден во Модлинг, но има потекло од тетовското село Челопек. Станува збор

Top News Последни Вести Свет

(Неофицијално) Магазинот „Фалтер“ открива – Албанец со потекло од Македонија е терористот кој уби четири лица во Виена

Главниот уредник на магазинот „Фалтер“ Флориан Кленк тврди дека убиениот терорист кој синиќа изврши терористички напад во Виена е младо

Top News Последни Вести Свет

Најмалку 4 загинати во терористичкиот напад во Виена, убиен и еден од терористите

Најмалку четири лица – двајца мажи и две жени беа убиени во истовремени терористички напади синоќа во центарот на Виена

Top News Последни Вести Свет

Уапсени живи дел од терористите во Виена

Австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави дека Виена е на мета на гнасен терористички напад и порача дека војската излегла на

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Терористички напад во центарот на Виена, има многу повредени и жртви

Пукање во центарот на Виена, во близина на синагогата. Има многу повредени и жртви. Австриската полиција ја потврди информацијата.  Во тек е обемна

Последни Вести Свет

Убиен рускиот бизнисмен Владимир Маругов, познат како крал на колбасите

Рускиот бизнисмен Владимир Маругов, познат како крал на колбасите, денеска бил убиен во неговата куќа, во близина на Москва од

Top News Последни Вести Свет Социјални Мрежи

Едвард Снуден објави дека бара државјанство на Русија

Пребеганиот американски свиркач Едвард Сноуден, на два дена пред гласањето во Америка објави дека донел одлука да поднесе барање за

Top News Последни Вести Свет

д-р Несторовиќ: Оваа епидемија ќе престане кога ќе стекнеме 60 отсто колективен имунитет, мислам дека сме многу блиску до тоа

Оваа епидемија ќе престане кога ќе стекнеме 60 отсто колективен имунитет, а мислам дека сме многу блиску до тоа, рече