Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Свет

Евакуација на аеродромот во Манчестер поради сомнителен пакет

На аеродромот во англискиот град Манчестер во тек е евакуација, откако бил пријавен сомнителен пакет, изјави портпарол на аеродромот. –

Последни Вести Свет

Москва воведува строги ковид-мерки

Русија во главниот град Москва воведува ограничувачки мерки со цел да спречи ширење на Ковид-19. Градоначалникот на Москва најави дека

Последни Вести Свет

Драма во Мадрид: Луѓе влегле во музеј и се закануваат со самоубиство

Илјадници Шпанци се здобиле со белодробни заболувања поврзани со нивната конзумација на преработено масло од репка. Група луѓе кои преживеаја

Последни Вести Свет

Лавров: НАТО треба да го направи првиот чекор

Москва тргнува од премисата дека НАТО треба да го направи првиот чекор кон нормализација на односите со Русија, изјави рускиот

Последни Вести Свет

Пентагон: Севернокорејските ракетни тестирања се дестабилизирачки

Индо-пацифичката команда на американските вооружени сили денеска објави дека тестирањето утрово на севернокорејските подморнички ракети е „дестабилизирачко“, но тоа не

Последни Вести Свет

Северна Кореја лансираше ракета во морето

Северна Кореја лансираше неидентификувана ракета во морето, соопшти јужнокорејската војска. Ракетата е лансирана во морето источно од полуостровот, соопшти армијата

Последни Вести Свет

САД се загрижени поради воените способности на Кина

САД изразија загриженост поради развојот на системи за оружје од страна на Кина, откако Пекинг пријави дека тестирал хиперсонична ракета,

Последни Вести Свет

По растот на случаите на Ковид-19, Летонија најави ново „затворање”

Летонија најави „затворање” на земјата од 21 октомври до 15 ноември во обид да го забави растот на инфекции на

Последни Вести Свет

Кон крајот на ноември Германија ја укинува вонредната состојба од коронавирус

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан најави укинување на националната епидемиолошка вонредна состојба до крајот на ноември, објави Министерството за

Последни Вести Свет

Почина Колин Пауел, првиот афро-американски секретар, причина е коронавирусот

Колин Пауел, првиот афро-американски државен секретар, почина на 84 -годишна возраст, јавуваат медиумите во светот. Неговото лидерство, како што е