Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Филипче наместо да спасува животи си објавува пародии со папагали, оставката е задолжителен чин кога министерот сее геноцид

Срамно, долно и ниско е тоа што Филипче наместо да спасува животи си објавува пародии и видеа со папагали. Тоа

Top News Последни Вести Свет

Најмалку 4 загинати во терористичкиот напад во Виена, убиен и еден од терористите

Најмалку четири лица – двајца мажи и две жени беа убиени во истовремени терористички напади синоќа во центарот на Виена

Top News Видеа Македонија Последни Вести

Поднесено барање за повторно судење за случајот А1 Телевизија

Барањето за повторување на постапката Рамковски го поднел до Основниот кривичен суд Скопје, од каде за „360 степени“ велат дека

Top News Последни Вести Свет

Уапсени живи дел од терористите во Виена

Австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави дека Виена е на мета на гнасен терористички напад и порача дека војската излегла на

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Терористички напад во центарот на Виена, има многу повредени и жртви

Пукање во центарот на Виена, во близина на синагогата. Има многу повредени и жртви. Австриската полиција ја потврди информацијата.  Во тек е обемна

Top News Македонија Последни Вести

Заев по разговор со пожарникарите: Има социјален дијалог и начини за исплата на платите и додатоците на пожарникарите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, претседателот за ЗЕЛС и

Top News Македонија Политика Последни Вести

Мицкоски отвори можност за бојкот на изборите во Штип и Пласница

Одговарајќи на новинарски прашање околу ставот за предвремените избори во општините Штип и Пласница кои се закажани за декември, лидерот

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски му порача на Каракачанов да го прочита Блаже Конески, вели од него има што да научи

Силно му препорачувам на министерот од Владата на нашиот источен сосед кој вели: “македонскиот јазик е балканско есперанто” да го

Top News Македонија Последни Вести

Филипче: Со овие мерки очекуваме за еден месец оваа бројка за заболени, значајно да се намали

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва во емисијата „Само вистина“, истакна дека е крајно време е да се почитуваат мерките,

Top News Македонија Последни Вести

21 починато лице и 565 нови случаи на Ковид 19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1325 тестирања, а регистрирани се 565 нови случаи на