More

  TOP NEWS

  (ВИДЕО) Ангелов алармира за опасност од рушење на дел од браната „Липа“ во неготинско

  Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска извршил детекција кај браната „Липа“ во истоименото село во неготинско, откако општина Неготино пријавила...

  Протест на НСП и НСОН за усогласување на платите со минималната плата – Платите ни се мизерни

  Со протестен марш од паркингот кај хотелот „Вип“ до платото пред зградата на Владата Независниот синдикат за образование и наука (НСОН) и Независниот синдикат...

  На Табановце поставена првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан – обезбеден е брз проток за транспортерите

  На граничниот премин Табановце, на влез во Северна Македонија, Царинската управа на Северна Македонија ја постави првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан...

  Владата ја продолжи забраната за извоз на пченица и наполица, јачмен, пченка, брашно од пченица и наполица, семе на сончоглед, како и масла од...

  Владата на Република Северна Македонија на денешната 31 седница, го продолжи рокот на Одлуката за ограничување на извозот на одделни стоки донесена на 26-тата...

  (ФОТО) Приведена земјоделска инспекторка во Прилеп поради примање поткуп

  Денеска  во 09.30 часот во угостителски објект во Прилеп, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп ја лишиле од слобода В.В. –...

  Од ноќеска бензините поевтинуваат за 2, дизелот за 3 денари

  Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,31%...

  (ВИДЕО) Пуштен е во употреба 110 кV далекувод “ ТС Штип-ТС Овче поле “

  Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и генералниот директор на АД МЕПСО, денеска во Штип го пуштија во употреба новиот 110 kV далекувод...

  Русковска си останува со истиот тим, не се избрани нови обвинители

  Советот на јавните обвинители денеска не избра нови обвинители за Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Во обвинителството каде што шефица е...

  Oд денес основните прехранбени производи се продаваат со 0% ДДВ

  Од денес основните производи се продаваат со 0% ДДВ. „Би требало да има целосно намалување на делот на ДДВ-то за основните прехранбени производи, затоа би...

  Последни вести

  spot_imgspot_img