Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Жбогар: Честитки до Зоран Заев и членовите на владата

Амбасадорот на ЕУ во земјава Самуел Жбогар испрати честитки за изборот до премиерот Зоран Заев и членовите на новата влада.

Top News Македонија Последни Вести

Пораки од Вархеји и Хан за новата македонска влада

Европската Комисија сѐ уште не реагирала официјално на формирањето на новата влада во Северна Македонија, но еврокомесарите на своите Твитер

Top News Македонија Последни Вести

Амбасадорката Брнз: Честитки за новата Влада, продолжуваме со соработката

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мари Брнз го поздрави формирањето на новата влада и  упати честитки до премиерот Зоран Заев

Top News Политика Последни Вести

Стоилковски: Приватните компании на Заеви и Нина Ангеловска земале државна антикризна помош додела стотици компании редат клуч на врата

Владата на Зоран Заев должи одговор пред јавноста за сите сомневања за незаконитости врзани со довчерашната министерка за финансии Нина

Top News Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Оливер Спасовски ја презеде министерската функција во МВР

Денеска во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер д-р Агим Нухиу ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот

Top News Македонија Последни Вести

Заев ја презеде функцијата претседател на Владата: Продолжуваме со соработката на меѓународен план и мерките за подобрување на економијата

Новиот премиер Зоран Заев денеска во Владата официјално ја презеде функцијата од досегашниот технички премиер Оливер Спасовски. Претседателот на Владата

Top News Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Македонија доби влада за продолжување на криминалот, корупцијата и

агонијата Македонија доби влада за продолжување на криминалот, корупцијата и агонијата. Македонија доби влада која зад себе до сега остави

Top News Последни Вести Регион

Ѓукановиќ: „Борбата за мнозинството сè уште трае“

Лидерот на ДПС во Црна Гора, Мило Ѓукановиќ им се обрати на граѓаните  и своите  приврзаници во седиштето на ДПС

Top News Македонија Последни Вести

Обнова на Европа: Задача на новата влада е продолжување на реформите на патот до ЕУ, како и борбата против корупцијата и организираниот криминал

Политичката група Обнова на Европа во Европскиот Парламент го поздравува формирањето на новата влада во Северна Македонија и со тоа

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Северна Македонија доби нова, мала, ефикасна Влада – следува интензивна европеизација на државата

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, по седницата за избор на новата Влада во Собранието на Република