Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Политика Последни Вести

Каевски: Владата е посветена на неселективна борба против криминалот и корупцијата, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лаги и популизам

Уште на самиот почеток, кога ја формиравме новата влада, предводена од СДСМ се посветуваме на борба против криминалот и неселективна

Top News Политика Последни Вести

Нелоски: Незадоволството кај граѓаните од политиките на СДСМ многу брзо

ќе стане видливо Вечерва во емисијата „Само вистина“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. При своето гостување посочи

Top News Македонија Последни Вести

Изготвени протоколи за одржување настава со физичко присуство во основните и средните учулишта еве ги правилата

Комисијата за заразни болести изготви протоколи за одржување настава со физичко присуство во основните и средните учулишта, како и алгоритам

Top News Македонија Политика

Попоски: Иницијативата на Мијалков нема да даде резултат

Не успеавме да ги убедиме гласачите дека можеме подобро од Власта на домашните теми. Поранешниот пратеник и министер за надворешни

Top News Македонија Последни Вести

Туристичките работници бараат итно решавање на проблемите од Владата

Туристичките работници испраќаат честитки до новата Влада, која вети дека по формирањето веднаш ќе ги стави на дневен ред барањата

Top News Македонија Последни Вести

Народна банка: Банките можат да овозможат втор период на одложена отплата на кредитните обврски

Имајќи ги предвид продолжените ефекти од ковид-кризатa, Народната банка одржа неколку состаноци со претставници на Македонската банкарска асоцијација (МБА) во врска

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 115 нови случаи на ковид 19, почина едно лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1665 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Триесетдневен притвор за тројцата членови на терористичаката група, нивни цели биле витални објекти во земјава

Триесет дена притвор е одредени за тричлената терористичка група, која дејстувала на територијата на земјава, а која организирала набавка на

Top News Видеа МАГАЗИН Последни Вести

Со DMC BALKANS на есенско патување во Дубаи

MY DUBAI ПОВТОРНО ВО ПОНУДА ДУБАИ – DMC Balkans Travel & Events, ексклузивен партнер на Fly Dubai! Обновена програмата за

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Завршени се владините реформи на системите на безбедносните служби, имаме агенција која и доликува на земја членка на НАТО

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска беше гостин на првата годишнина на Агенцијата за национална безбедност