Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Политика Последни Вести

Спасовски: Ќе се преиспитува работата на Наќе Чулев во МВР

Техничкиот премиер во актуелната Влада, предложен повторно за министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, давајќи отчет за деветмесечното работење на

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Неделковски: Госпожа Дамчевска зимата 2016/17 не рипаше вака во одбраната на државата, како што сега скока во одбрана на Сашо Бебо/Шиптар

ФБ статус на Миленко Неделковски. Тој во објавата пишува: Какви комични, одвратни и непринципиелни ликови!!! На чело со таа Дамчевска!!!Тие

Top News Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Кримитендерашката влада на Заев доживува крах, 40 илјади нови невработени за 5 месеци

Власта на Заев ја турка Македонија кон економски амбис. Тие со денови молчат за пропаѓањето на Еуростандард банка афера тешка

Top News Македонија Последни Вести

Итната медицинска помош со девет медицински екипи за празникот – граѓаните да ги почитуваат превентивните мерки

По повод празникот Успение на пресвета Богородица, кога се очекува зголемен број верници да ги посетат верските храмови, Министерството за

Top News Политика Последни Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ се откажа од потпретседател во Собранието, нема потреба од 5 потпретседатели тоа е само дополнителен трошок

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во гостување во централниот дневник на Сител, вели дека ВМРО-ДПМНЕ нема да предложи потпретседател

Top News Последни Вести Регион

Тачи бара да биде укинат Специјалниот суд во Хаг каде се судат членовите на УЧК!

Хашим Тачи, претседателот на Косово, побара парламентот во Приштина да донесе одлука со која ќе се ограничи мандатот на Специјалниот

Top News Македонија Последни Вести

„Да ја спасиме Попова Шапка”: На државно земјиште нелегално се градат 80 објекти

Иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка” испрати барања до повеќе институции од кои се бара итно преземање на мерки со цел

Top News Македонија Последни Вести

Филипче: Да се овозможи слободен премин на границите, но да има контрола над состојбата со вирусот

Министерот за здравство Доц.д-р. Венко Филипче присуствуваше на видео конференција на тема „Ковид-19 во земјите од Западен Балкан, Грција и

Top News Политика Последни Вести

Демократи: Повеќе починати него родени во Македонија

Последните статистички податоци за периодот од Март до Јуни 2020 година покажуваат дека имаме повеќе умрени него родени. Повеќе од 468

Top News Политика Последни Вести

Трифун Костовски бара истрага околу случајот за стечајот на Еуростандард банка

Трифун Костовски, еден од акционерите на Еуростандард банка, преку допис во медиумите испрати јавен повик до Претседателот на Собрание на Република Северна