Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Ангеловска-Бежоска – Гир: Усогласеноста на земјата со стандардите на ЕУ во сферата на монетарната политика е на напредно ниво

Позитивните оцени за Народната банка изнесени во годишниот извештај од Европската комисија за напредокот на земјата во 2020 година и

Top News Македонија Последни Вести

Министерот за внатрешни работи, позитивен на КОВИД 19

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски доцна вчера објави на фејсбук дека е позитивен на ковид 19. „Почитувани, би сакал

Top News Политика Последни Вести

Николовски за Сител: Измените на Статутот на СДСМ е чекор напред кон демократизација и пример за останатите партии

Промените на Статутот на СДСМ усвоени на вчерашниот 25. Конгрес се пример за другите партии во државата, но и во

Top News Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Се појавијавија снимки од синот на Бајден со дрога и проститутки, а Бајден го измеша Трамп со Буш

Кандидатот за американски претседател Џо Бајден одговарајќи на прашања на модераторот Џорџ Лопез и аналитичарката на Си Ен Ен, Ана

Top News Видеа Последни Вести

(ВИДЕО) НАСА: На Месечината дефинитивно има вода

Американската вселенска агенција НАСА денеска потврди дека на Месечината има вода, пренесуваат светските агенции. „По првпат потврдивме присуство на вода

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 247 нови случаи на Ковид 19 и починати 15 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, а регистрирани се 247 нови случаи на

Top News Македонија Последни Вести

Владини одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на УО на повеќе ЈП и АД

На оваа своја седница Владата донесе одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни

Top News Македонија Последни Вести

Утврден ребалансот на Буџетот по амандманската расправа во Собранието

Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ги усвои дополнувањата на ребалансот на Буџетот на Република Северна

Top News Македонија Последни Вести

Филипче и д-р Караџовски: Ги зголемуваме болничките капацитети и капацитетите за тестирање

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, заедно со претседателот на Комисијата за заразни болести д-р Жарко Караџовски, одржаа прес-конференција,

Top News Македонија Последни Вести

Љупчо Николовски назначен за претседавач на Антикорупциската деловна коалиција

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, денеска беше назначен