Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија

Маричиќ за „Млечен“: Сомнежите во пресудите се мотив за прочистување на судството

дна пресуда повторно го стави македонското судство на нишан на јавноста. Условната казна за обвинет во случај за сообраќајка во

Top News Видеа МАГАЗИН Македонија

(ВИДЕО) Балканската ѕвезда Јелена Карлеуша вечерва во Охрид

Балканската шоу бизнис ѕвезда Јелена Карлеуша предмалку слеа на аеродромот во Охрид. Таа вечерва во македонскиот туристички центар ќе има

Top News Видеа Македонија Политика

Миленко Неделковски ја започна својата 16-та сезона од серијалот „Миленко Неделковски Шоу“. Во првата епизода од оваа сезона Неделковски прави

Top News Последни Вести Регион Свет

Што е потпишано меѓу Србија и Косовo ?!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Авдулах Хоти, потпишаа договори со претседателот на САД, Доналд Трамп, во

Top News Македонија Последни Вести

Џолев без коментар за условната казна за сообраќајката кај Млечен: Прво ќе бара повеќе информации од судот

Pтседателот на Основниот кривичен суд во Скопје Иван Џолев најавува дека ќе собере информации за случајот со условната казна за

Top News Македонија Последни Вести

КРИВИЧЕН СУД УШТЕ МОЛЧИ – од Илиевска-Јосифовиќ се жалеле и СЈО

На веб страната на Основниот кривичен суд во Скопје се уште нема реакција за вчерашната, според многумина, скандалозна пресуда на

Top News Македонија Последни Вести

Судијката Елена Јосифовиќ го ослободи возачот што усмрти татко и неродено бебе

Судска одлука уште еднаш ја шокираше македонската јавност која сега се прашува – со вакво судство и судии, колку вреди

Top News Политика Свет

(ФОТО) Тито vs Вучиќ во Белата Куќа

Претседателот на Србија Александар Вучиќ седнат на столче во крајно инфериорна положба стои подсвиткан пред бирото на претседателот на Америка

Top News Политика Последни Вести Свет

Вучиќ: Ова не е трилатерален договор, ова е договор кој Србија го направи со САД, третата страна не е призната како субјект

Ова не е трилатерален договор, туку билатерален. Третата страна не е призната како субјект на меѓународното право, изјави српскиот претседател,

Top News Македонија Последни Вести

Филипче: На Клиниката за пулмологија и алергологија ќе се воведе тест кој за 40 минути ќе покаже дали пациентот има ковид-19 или друг вирус

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска на новинарско прашање истакна дека и на Клиниката за пулмологија и алергологија