Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Забава Последни Вести

Еди Рама испратил емотивното писмо до Синиша Михајловиќ кој ја доби битката со леукемијата

Српскиот стратег Синиша Михајловиќ кој излезе како победник во битката со леукемијата, неодамна ја издаде книгата „Натпревар на животот“ во

Top News Забава Последни Вести

(ФОТО) Дали знаете која круна претставува врв на совршенството по количеството на скапоцености и нивниот уметнички израз?

 ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА… Големата императорска круна на Руската империја е изработена во 1762 година за крунисување на Екатерина II. За

Забава Последни Вести

Во Мјанмар пронајден нов вид мајмун

Нов вид мајмун, кој е претставен само со неколку стотици единки, е откриен во Мјанмар. Мајмунчето, обично, е долго меѓу

Top News Забава Последни Вести

Откриен череп на „роднина“ на човекот стар два милиони години

Австралиски истражувачи соопштија дека откритие на череп стар два милиони години во Јужна Африка дава подобар увид во еволуцијата на

Top News Забава Последни Вести

Почина актерската легенда Шон Конери

На 90-годишна возраст почина актерот Шон Конери, објави Би-би-си. Шкотскиот актер беше најпознат по улогата на Џејмс Бонд, и токму тој,

Забава Македонија Последни Вести

Дали Меланија Трамп има двојничка?

Фотографијата од насмеаната Меланија Трамп како излегува од хеликоптерот доведе до вистинска збунетост на социјалните мрежи, а многумина сугерираат дека

Видеа Забава Последни Вести

(ВИДЕО) Ново медицинско откритие: Научниците пронашле нов орган во грлото на човекот

Научници пронајдоа нов орган во грлото на човекот додека спроведувале истражување за рак на простата.Досега, експертите сметаа дека има само

Top News Забава Македонија Последни Вести

Екстрадирано лице од Германија со вкупна затворска казна од 20 години, последниве месец дена над 100 лица приведени за издржување затворска казна

Секторот за меѓународна полициска соработка, при Министерството за внатрешни работи, во соработка со германската полиција, во Хамбург  го приведе и

Забава Последни Вести

Внукот на Тоше, Кристијан по стапките на својот вујко

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески беше во основно училиште кога го загуби вујко му. Денес, Кристијан има 22 години

Забава Последни Вести

НАСА ја избра Нокиа за изградба на првата мобилна мрежа на Месечината

НАСА ја избра Нокиа за изградба на првата мобилна мрежа на Месечината, соопшти компанијата. Мрежата ќе биде дел од напорите