Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Забава Политика Последни Вести

(ВИДЕО) Мицкоски: „Го дадов мојот потпис против фалсификат попис“, граѓаните масовно го поддржуваат

Денеска на пунктови низ цела Македонија започна граѓанската иницијатива за собирање на потписи за поништување на Законот за попис. Граѓаните

Видеа Забава Последни Вести

(ВИДЕО) Игор Џамбазор се прости од Балашевиќ со песна

Од Балашевиќ се прости и нашиот познат актер Игор Џамбазов, како што доликува за ваков човек – со песна. Џамбазов

Забава Последни Вести

Украл младенче од камила за својата девојка и го уапсиле

Полицијата во Дубаи уапси човек затоа што украл скапоцено младенче од камила, со цел да ѝ го подари на девојка

Видеа Забава Последни Вести

Корисник на Google Maps открил огромен леден брод на Антарктикот, еве претпоставики зошто бил наменет!

Вљубеник во Google Maps открил мистериозен леден брод долг  122 метри, на 160 километри од крајбрежјето на Антарктикот. Новостите за

Top News Забава Последни Вести Социјални Мрежи

(ФОТО) Внукот на Зоран Џорлев, на неговата рака го истетовира ликот на својот вујко

Младиот музичар Огнен Здравковски кој е внук на познатиот виолинист Зоран Џорлев, на неговата рака го истетовира ликот на својот

Забава Последни Вести

(ФОТО) Во Египет откриена најстарата пиварница во светот

Археолози во египетскиот град Абидос откриле 5.000 години стара пиварница која можела да произведе илјадници литра пиво, објави египетското министерство

Видеа Забава Последни Вести

(ВИДЕО) Мицкоски ужива на снегот санкајќи го детето на санка

Преубаво неделно претпладне и малку време со најмилите. Важно дворот и тремот се расчистени, а на среќата и немаше крај,

Забава Последни Вести

Денес се празнува Свети маченик Трифун, заштитник на градинарите и на лозарите

Денес се празнува Свети маченик Трифун, заштитник на градинарите и на лозарите. Момчето што на 17-годишна возраст со Божја помош

Забава Последни Вести

Еко-Свест: Светот се збогува со термоцентралите, Сонцето е новиот крал на електричната енергија

Економските фактори, на глобално ниво, веќе зборуваат во прилог на исфрлањето на јагленот од употреба. Термоцентралите се затвораат, а се

Видеа Забава Последни Вести

(ВИДЕО) Тројца Кубанци еден месец преживеале на пуст остров, јаделе кокоси, школки и стаорци

Американската крајбрежна стража спасила тројца Кубанци на ненаселен остров кај Бахамите кои таму биле изгубени 33 дена. Се работи за