More

  Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100%...

  Министерството за економија веќе предложи до Собранието измени и дополнувања на Законот за трговија со кои се овозможува работа во недела и празници на сите трговци на мало и на големо во туристичките места,...

  Ковачевски – Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски пред почетокот на официјалната и работна посета на Италија и Ватикан денеска се сретна со...

  Костадинов: СТОП ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА

  Колумна на Перо Костадинов: СТОП ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА Веќе подолг период, како граѓани сме сведоци на неколку ретроградни процеси за нашата држава, неспоива поделба...

  Земјотрес со интензитет од 6,1 степен ги потресе Филипините

  Земјотрес со интензитет од 6,1 степен ја потресе филипинската провинција Батангас, известува Агенција Анадолија (АА). Филипинскиот сеизмолошки институт соопшти дека во 5:50 часот по локално...

  Муцунски: Владата води попустлива политика во преговорите со Бугарија, бугарските барања не смее да влезат во преговарачката рамка

  Имајќи предвид дека владата води попустлива политика во делот на надворешната политика, граѓаните се загрижени кој и што преговара со Бугарија, изјави Тимчо Муцунски...
  Skopje
  scattered clouds
  23.8 ° C
  23.8 °
  23.8 °
  50 %
  3.6kmh
  40 %
  Sun
  24 °
  Mon
  23 °
  Tue
  29 °
  Wed
  30 °
  Thu
  32 °

  ПОЛИТИКА

  ВИДЕА

  МАКЕДОНИЈА

  Ковачевски – Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски пред почетокот на официјалната и работна посета на Италија и Ватикан денеска се сретна со...

  Владата потврди – Ковачевски и Петков утре ќе имаат средба во Рим

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски придружуван од ќерката Тамара Ковачевска на 23 и 24 мај ќе предводи делегација на Република...

  (ФОТО) Две мечки од скопската зоолошка градина заминаа во резерват во Швајцарија

  Живеалиштето за мечки во нашата зоолошка е едно од постарите, а мечињата кои живеат тука уште од мали се донесени овде бидејќи останале без...

  Власта му пркоси на Унеско – ќе продолжи да се гради спорниот хотел во Лагадинкој е најблиску изградениот објект до бреговата линија

  Дивоградбата во Лагадин за која пред 3 години тогашниот Премиер Заев на трибина јавно кажа дека лично ќе се заложел да се одблокира изградбата...
  25,321FansLike
  1,020FollowersFollow
  9,512FollowersFollow
  453FollowersFollow
  1,530SubscribersSubscribe
  spot_imgspot_img

  СВЕТ

  ИНТЕРВЈУА

  (ВИДЕО) Петар Маркоски го промовира Охрид свирејќи хитови на различни локации – ова харизматично момче има над 100 илјади следбеници на социјалните мрежи и...

  Петар Маркоски познат како детето со виолината. За прв пат со виолината се среќава на 7 годишна воздраст кога го запишале во основното музичко...

  (ФОТО) Неверојатна приказна на Иван Иванов од седум дена во кома до фитнес шампион

  Иван Иванов фитнес тренер и доказ дека ништо не може да те спречи да бидеш успешен кога го работиш она што го сакаш.  Иванов...

  Д-р Мојсовска: Во кардиолошкиот завод беа згрижени најкомплицираните пациенти со КОВИД 19, нашиот тим успеа над 20% од нив комплетно да ги опорави

  Над 15 години интервентна кардиологија во Специјалната болница за кардиоваскуларни заболувања „Св Стефан“. Растот на бројот на изведени процедури и видот на сложеноста на...

  Наташа Поповиќ: Верувам дека тоа што сум почесен делегат во ЕФА, ќе придонесе уште повеќе во развојот на фестивалот „Охридско лето“

  Завршуваме уште една година. Сите се надеваме на поуспешна 2022, многу планови и желби за истата, но и ги сумираме резултатите од годината од...

  МАГАЗИН

  ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

  spot_imgspot_img