More

  Градоначалникот Пецаков се обрати на Меѓународниот Симпозиум- Современа парадигма во оралната и имплантната хирургија – Помалку е повеќе

  Велат дека човек се чувствува свој на своето, кога е во опкружување на луѓе со кои ја дели истата професија.
  Денес јас ја имав честа како ваш колега и како домаќин, во свое име и во името на граѓаните на Охрид да ви посакам топло добредојде во Охрид и успешна работа на Меѓународниот Симпозиум – „Современа парадигма во оралната и имплантната хирургија – Помалку е повеќе“.
  Верувам дека на вашиот научен собир, новите сознанија и размената на искуства, ќе придонесат за појасна визија за стоматологијата во 21 век и за насоката кон кој треба да се движи оваа гранка од медицината, напиша во својата објава градоначалникот Кирил Пецаков.
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img