Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Интервју МАГАЗИН Последни Вести

(ФОТО) Неверојатна приказна на Иван Иванов од седум дена во кома до фитнес шампион

Иван Иванов фитнес тренер и доказ дека ништо не може да те спречи да бидеш успешен кога го работиш она

Top News Интервју МАГАЗИН Последни Вести

Д-р Мојсовска: Во кардиолошкиот завод беа згрижени најкомплицираните пациенти со КОВИД 19, нашиот тим успеа над 20% од нив комплетно да ги опорави

Над 15 години интервентна кардиологија во Специјалната болница за кардиоваскуларни заболувања „Св Стефан“. Растот на бројот на изведени процедури и

Top News Интервју Македонија Последни Вести

Наташа Поповиќ: Верувам дека тоа што сум почесен делегат во ЕФА, ќе придонесе уште повеќе во развојот на фестивалот „Охридско лето“

Завршуваме уште една година. Сите се надеваме на поуспешна 2022, многу планови и желби за истата, но и ги сумираме

Интервју Последни Вести Скопје

Муцунски: Заедно со граѓанскиот и бизнис-секторот можеме многу да направиме за Аеродром

Интервју со Тимчо Муцунски, градоначалник на Општина Аеродром за ekonomijaibiznis.mk. Погледнато во еден подолг временски период, кој ја надминува рамката

Top News Видеа Интервју Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) По делата на Св. Климент не препознава целиот свет, десната рака која дава благослов е во Охрид

Свети Климент Охридски е најдаровитиот ученик на рамноапостолните сесловенски браќа Кирил и Методиј. Живеел во втората половина на IX век

Интервју Последни Вести Регион

Trippinsrbija ви ја покажува скриената убавина на природата во Србија

Запознајте ја вашата земја за да ја засакате повеќе, е една изрека која Тања Васојевиќ, директорка за комуникации на Одделот

Интервју Политика Последни Вести

Мицкоски: Заев е навреда за интелигенцијата на македонскиот народ

Интервју на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Плусинфо Плусинфо: Името на наследникот на Зоран Заев е Димитар Ковачевски.

Top News Интервју МАГАЗИН Последни Вести

Бобан Наумоски, лиценциран фитнес инструктор открива како до фит изглед, позитивна енергија и среќа преку исхрана и вежби

Кога ќе се спомне здрав живот веднаш асоцијацијата ни е тренинг, вежби, но и здрава храна. Но се чини дека

Интервју Политика Последни Вести

Мицкоски: Ако не успееме да го срушиме Заев и составиме нова Влада, предвремени парламентарни избори се најдобрата опција

Македонија повторно се најде во вистински политички вртлог од кој никако не успева да излезе. Имено, по дебаклот на локалните

Top News Интервју Македонија Последни Вести

Ивановска за РСЕ: Владата да даде пример, а не да води антикорупциски кампањи

Најдобар пример и најдобра кампања на Владата за борбата против корупцијата е нивниот личен пример и нивните политики што ги