Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Свет

(Видео) Мајка ги фpлa дeцaтa oд пpoзop зa дa ги cпacи oд пoжap

Снимка на која се гледа како мајка од Истанбул своите 4 деца ги фрла низ прозорот од станот од третиот

Последни Вести Свет

Aнтарктик: Се откачи санта мраз со површина поголема од Лондон

Санта мраз, со површина поголема од Лондон, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот

Последни Вести Свет

Во Русија почна тестирањето на вакцината „Спутник лајт“

Тестирањето на вакцината „Спутник лајт“ започна во Русија. Првите учесници во испитувањето биле вакцинирани во Москва, изјави денеска заменик-градоначалничката на

Top News Последни Вести Свет

Во Јапонија и натаму жените нема да може да го задржат моминското презиме

Јапонската министерка за родова еднаквост Тамајо Марукава се придружи на групата конзервативни пратеници кои се спротивставија на законските измени што

Top News Последни Вести Свет

Бајден во посета на Тексас

Најмалку 40 лица починаа како последица од силната зимска бура, што го зафати јужното крајбрежје од средината февруари Претседателот Бајден

Top News Последни Вести Свет

Американски разузнавачки извештај го посочи саудискиот принц за вклученост во убиството на Кашоги

Улогата на саудискиот принц, честопати именуван само по неговите иницијали, „МБС“ во смртта на Кашоги, беше тема на многу медиумски

Top News Последни Вести Свет

Сега ги нема доволно, наскоро вакцини во Европа ќе има на претек

Водечките менаџери од фармацевтската индустрија во Европскиот парламент признаа проблеми при масовната продукција на вакцини. Но, по надминувањето на почетните

Top News Македонија Последни Вести Свет

Вперен прст и кон Бугарија за ширењето на неонацизмот

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, предупреди на фашизмот и неонацизмот како транснационална закана Според сознанијата на генералниот секретар

Последни Вести Свет

Навални префрлен во затвор надвор од Москва

Шефот на Руската федерална казнена служба Александар Калашников потврди дека рускиот опозиционер Алексеј Навални е префрлен во затворска колонија надвор

Последни Вести Свет

Сепак ЕУ ќе воведува КОВИД пасоши

Лидерите на Европска Унија се согласија да продолжат да работат на сертификати за вакцините, со кои би се овозможил туризмот