Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Политика Последни Вести Свет

Ова не е трет мандат на Обама: првото постизборно интервју на Бајден

Ова не е трет мандат на Обама, изјави кандидатот за претседател на Демократската партија, Џо Бајден, кој прогласи победа на

Последни Вести Свет

Почина легендарниот Диего Армандо Марадона

Марадона почина од срцев удар, пренесуваат шпанските и аргентинските медиуми. Аргентинскиот „Кларин“ објавил дека бил примен во болница по срцев удар,

Видеа Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Девојче падна од третиот кат од станбена зграда, стана и замина

Неверојатна сцена во рускиот град Томск откако 6-годишно девојче паднало од третиот кат на станбена зграда, но благодарение на снегот

Top News Последни Вести Свет

Вакцината на Оксфорд дава 70-процентна заштита од ковид-19

Тестовите покажаа дека вакцината за коронавирус развиена од Универзитетот во Оксфорд е 70 проценти ефикасна во спречување на заразата, пренесува

Top News Последни Вести Свет

Карантинот не помага во борбата со Ковид-19, најново истражување кои фактори најмногу влијаат на големата смртност

Во четвртокот беше објавено ново истражување за тоа кои се факторите кои што влијаат на смртноста од коронавирусот ширум светот.

Последни Вести Регион Свет

Путин испрати телеграма со сочувство до Вучиќ по повод смртта на српскиот патријарх Иринеј

Рускиот претседател Владимир Путин испрати телеграма со сочувство до српскиот претседател Александар Вучиќ по повод смртта на српскиот патријарх Иринеј.

Top News Последни Вести Свет

Трамп го смени шефот на Агенцијата за сајбер безбедност

Сè уште актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп го смени шефот на агенцијата за сајбер безбедност, Крис Крибс. Тој е

Top News Македонија Последни Вести Свет

Терористот Кујтим Фејзулаху имал помагачи од Македонија

Терористот Кујтим Фејзулаи кој неодамна изврши напад во Виена, имал соработници од три земји, меѓу кои и од Македонија.  Портпаролката на

Top News Последни Вести Свет

Спречен атентат на ерменскиот премиер, екс функционери сакале да направат државен удар

Ерменските власти спречиле група поранешни функционери на таа држава да го убијат премиерот Никола Пашинјан, во обид да ја преземат

Top News Последни Вести Свет

Во Романија пожар во болница каде се лекуваат пациенти со ковид-19, има жртви

Најмалку осум лица загинаа денеска во пожар што зафати болница во северна Романија, во која се лекувале пациенти со коронавирус,