Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски:Не отстапуваме ни чекор од она што е наше! Скопје протестира и сака слобода која е скапо платена

Чувствувате срам поради изјавите на Заев?Сакате да промените нешто затоа што знаете дека повеќе не оди вака и не сакате

Top News Политика Последни Вести

Ахмети: Заев ја жртвува политичката кариера во служба на интеграцијата на земјата

Претседателот на Демокрaтската унија за интеграција Али Ахмети коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот медиум БГНЕС истакна

Македонија Последни Вести

Николовски: Инспекторите имаат целосна поддршка од Владата, само заеднички ќе ја надминеме здравствената криза

Денеска заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски,

Македонија Последни Вести

Четврта седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, од прогласувањето кризна состојба

Денеска, во Центарот за управување со кризи, се одржа четврта седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК

Видеа Последни Вести Социјални Мрежи

(ВИДЕО) Љубчо Нешков за Антонијо Милошоски: Спиеше кај мене дома, ми раскажуваше и плачеше кога дознал дека е Бугарин…

Изјава на Љубчо Нешков, новинарот на БГНЕС, за Антонијо Милошоски: Спиеше кај мене дома, ми раскажуваше и плачеше кога дознал

Top News Македонија Последни Вести

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 833 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 833 пациенти позитивни

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

       Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Груевски: Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава со држење политички говор во судот

Денес Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Започнаа активности за санација и ревитализација на Охридскиот чинар

Денеска започнаа предвидените работни активности за санација и ревитализација на единечното дрво – Чинар (Platanus orientalis) лоцирано во Охридската чаршија

Top News Македонија Последни Вести

Спасовски: Буџетот на МВР во 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави Предлог-буџетот за 2021 година за Министерството за внатрешни работи. Според Спасовски,