Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Политика Последни Вести

Единствена Македонија до Заев: Може да се заканувате и со 100 години затвор, кампања против фалсификуваниот попис ќе има

Марионетата Зоран Заев и неговите странски газди се во голема паника штом заедно со неговиот потрчко-директор од Заводот за статистика,

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Пронајдено оружје во Блаце

На 24.01.2021 по претходно добиени информации дека во атар на с.Блаце, во близина на границата со Косово има закопано разновидно

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Епидемиолог Марковски: Дали планетата земја е пренаселена

Во позадина на случувањата во последниве неколку години се наметнува тезата дека планетата е пренаселена и дека визионерски треба да

Top News Видеа Македонија Последни Вести

irl.mk: Дење во владиниот пиар, навечер во приватниот маркетинг

Елена Митева до лани ја водеше утринската емисија на телевизијата Телма, за набргу да влезе во нова улога – владина

Последни Вести Социјални Мрежи

Милошоски: На граѓаните не им треба PR-от на Венко, туку им треба конкретна и организирана помош за да се спаси човечки живот

Додека многу луѓе во пендемијава секојдневно се борат за својот живот, министерот Венко Филипче не е способен да ги исполни

Top News Македонија Последни Вести

МЗ: Лага е дека Клексанот не е на позитивната листа лекови

Министерството за здравство најостро ги демантира наводите на пратеникот на опозициската партија Антонио Милошоски објавени на социјалните мрежи дека –

Top News Последни Вести Регион

Вучиќ: Британскиот вид на Коронавирус пристигна во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека британскиот вид на Корона вирус пристигнал во Србија. Вучиќ, како гостин на ТВ

Top News Македонија Последни Вести

Царовска: Децата, нашите ученици се и нашите херои кои ни покажаа дека може да се постигнат резултати и при учење на далечина

Меѓународниот ден на образованието, 24 јануари, годинава се одбележува во време на пандемија што наметна целосно нови услови за одвивање

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски: Со ваква власт нема иднина, образованието системски се уништува

Фб статус на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Меѓународниот ден на образованието нашата држава го дочекува со: – 20

Видеа Политика Последни Вести

Тримчевска: Ги поддржуваме матурантите во нивните барања и сметаме дека тие се разумни и реални, а Царовска веднаш да им излезе во пресрет на барањата

Средношколската унија во Македонија најави и ја бојкотира наставата со барање за олеснување за матурантите за полагање на матурата. Бараат