Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 833 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 833 пациенти позитивни

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

       Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Груевски: Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава со држење политички говор во судот

Денес Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Започнаа активности за санација и ревитализација на Охридскиот чинар

Денеска започнаа предвидените работни активности за санација и ревитализација на единечното дрво – Чинар (Platanus orientalis) лоцирано во Охридската чаршија

Top News Македонија Последни Вести

Спасовски: Буџетот на МВР во 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави Предлог-буџетот за 2021 година за Министерството за внатрешни работи. Според Спасовски,

Top News Македонија Последни Вести

Русковска за сведочењето на Заев: Обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

Обвинетите не се мали деца за да можат да бидат изманипулирани, јас со вакво тврдење апсолутно не се согласувам и

Top News Последни Вести Регион

Земјотрес од 4,6 степени ја погоди Турција

Земјотрес со јачина од 4,6 степени денес ја погоди труската провинција Малатја на истокот од земјата, но за сега нема

Top News Политика Последни Вести

ВМРО ДПМНЕ: Државата изби на прво место во светот по смртноста што го прави Филипче најнеспособен министер во светот, оставка веднаш

Венко Филипче наместо министер е дилентат. Венко Филипче лаже дека е поминат пикот исто како што лажеше дека ќе има

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Груевски беше организаторот на „27-ми април“, а не Јанакиевски, Ристовски и Вељановски

Премиерот Зоран Заев денеска сведочеше за случувањата во Собранието на 27-ми април 2017-та година, при што порача дека главен организатор

Top News Македонија Последни Вести

Нешков: Интервјуто со Зоран Заев предизвика земјотрес од девет степени во Скопје!

Љубчо Нешков, сопственикот на агенцијата БГНЕС за интервјуто на македонскиот премиер Зоран, што предизвика остри реакции во Скопје, па дури