Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор

Врховниот суд на денешната седница ја одбил како неоснована жалбата на Драги Рашковски и неговото барање за укинување на домашниот

Top News Македонија Последни Вести

Влада: Просечната бруто-плата по вработен во јули 2021, изнесува 42.627 денари

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена бруто-плата по вработен во јули 2021 година, во

Top News Македонија Последни Вести

Антикорупциска: Дел од градоначалниците со пари од општините купуваат гориво за приватни возила за партиски активности

Потпретседателка на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) Катица Николовска денеска на јавната дебата посветена на претстојните локални избори

Top News Македонија Последни Вести

ДВ: Документот за кој општина Тетово тврди дека не е надлежна, е на нејзината веб-страница

На веб страницата на Општина Тетово е поставен документот со кој се регулираат обврскитеи надлежностите во однос на модуларната болница

Top News Македонија Последни Вести Свет

Фармацевтски гигант Фајзер ќе плати 2,3 милијарди долари оштета поради прикривање информации за штетноста на нивните лекови

Американскиот фармацевтски гигант Фајзер ќе мора да плати 2,3 милијарди долари оштета поради лажно промовирање и давање мито на лекари

Top News Македонија Последни Вести

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже, предвидува драфт верзијата

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Нема да се менуваат учебниците по историја, но ќе се менуваат термини бугарски фашистички окупатор

Нема да се менуваат учебниците по историја, но ќе се менуваат термини бугарски фашистички окупатор, одговори премиерот Зоран Заев на

Top News Македонија Последни Вести

Кривичен изработи 3.500 уверенија и потврди од кривична и казнена евиденција за кандидатите за градоначалници и советници

Основниот кривичен суд Скопје во изминатите 10 дена, со доследно почитување на сите законски рокови, успеа да изработи 3.500 уверенија

Top News Последни Вести Свет

Полициски специјалци и ставија крај на заложничка драма во автобус на „Ласта“

Полициските специјалци ставија крај на заложничката драма која се одвиваше синоќа во српскиот автобус „Ласта“ на автопатот А9 јужно од Нирнберг, Германија.

Top News Последни Вести Регион

Ердоган: Турција наскоро ќе ја стави на располагање на човештвото својата вакцина против Ковид-19 „Турковак“

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, истакна дека Турција наскоро ќе ја стави на располагање на човештвото својата домашна вакцина