More

  TRAVEL

  (ФОТО) Потонат тенк атракција за нуркање во Анталија

  Потонат тенк со тежина од 45 тони е вистинска атракција за нуркачите во Анталија. Тенкот е дел од вештачкиот гребен за туристичко нуркање во...

  (ВИДЕО) Полициско комбе од ерата на комунизмот како експонат стои пред влезот во шеталиштето “Топтани”

  Полициско комбе од ерата на комунизмот стои како експонат пред влезот во шеталиштето "Топтани" во центарот на Тирана. Комбето е од италијански "Фијат" и...

  Тврдината НЕХАЈ: Симболот на градот Сењ, од кој се гледа неверојатен поглед на морето, островите, Велебит

  Тврдината Нехај, симболот на градот Сењ, била изградена во 1558 година под надзор на капетанот и генерал на хрватската воена граница, Иван Ленковиќ и...

  Њујорк и Сингапур најскапи градови за живеење

  Њујорк и Сингапур се најскапите градови за живеење во светот во 2022 година, бидејќи зголемените цени на енергијата ја удвоија стапката на инфлација во...

  (ФОТО) Снежна бајка на Плитивички езеро во Хрватска

  Првиот снег во Хрватска ги претвори Плитвички Езера во прекрасна зимска бајка. На официјалниот профил на националниот парк на Instagram беа објавени фотографии од оваа...

  Мадаин Салих камениот град во Саудиска Арабија

  Мадаин Салих или градот на Салих е археолошки локалитет во северозападниот дел на Саудиска Арабија, „само“ четири часа оддалечен од Медина. Тоа е едно...

  (ВИДЕО)Туристичка атракција во Катар, град на духови -Филм Сити

  Катар е во центарот на светското внимание, бидејќи деновиве, таму се одржува Светското првенство во фудбал. Неретко се зорува за туристичките атракции, а една...

  (ФОТО) Норвешка, земја на атракции и посебни места

  Фотогеничен камен кој е тешко достапен Во јужна Норвешка, во близина на селото Лисеботн , помеѓу две карпи, на надморска височина од речиси 1000 метри,...

  (ВИДЕО) Извор Цетина, место кое го одзема здивот од преубавиот пејзаж во Далмација

  Најголемиот извор на Цетина, истражен до длабочина од 115 m, Велико Врило или Главаш, рекламиран во медиумите како едно од најубавите места во Далмација,...

  Последни вести

  spot_imgspot_img