More

  РЕГИОН

  (ВИДЕО) Тешка сообраќајка на „Јадранска Магистрала“ едно лице загина, сообраќајот во прекин

  Тешка сообраќајна несреќа утрово се случила во Шпарадиќи во Шибеничко-книнската жупанија во Хрватска. Три патнички автомобили утринава се судрија на јадранскиот автопат во Шпарадиќи во...

  Кристофер Хил: Соединетите Американски Држави бараат објаснување од Србија за тоа што било потпишано со Русија во Њујорк

  Шефот на делегацијата на Европската Унија во Србија, Емануел Жофре, вели дека сега не е време за зајакнување на врските со Русија и оценува...

  Волшебна награда за “Волшебниот сонет” на Димче Шипинкароски

  - Македонскиот поет и преведувач Димче Шипинкароски, добитник е на Меѓународната литературна награда "ПЕТАР Канавелиќ", доделена од Хрватското книжевно друштво. Наградата му е доделена за...

  МД „Илинден“ го честита Eвропскиот ден на јазиците: Мајчиниот јазик е најголемо обележје на националниот идентитет

  Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод одбележувањето на 26 септември, Ден на европските јазици, упати честитка до сите Македонци со порака да го зачуваат мајчиниот...

  Пијани се тркале со БМВ и Мерцедес и го убија семејството, детали за сообраќајката кај Мостар

  Страшна сообраќајна несреќа во која животот го загубија четири лица ја потресе Херцеговина.   Во сообраќајна несреќа синоќа околу 20 часот на главниот пат М-17 во...

  Тешка сообраќајка кај Мостар, загина тричлено семејство

  Четири лица загинаа, а уште толку се повредени во синоќешната страотна сообраќајна несреќа кај Мостар. Меѓу повредените е и тригодишно девојче кое се бори...

  ФБИ: Албанија била нападната 14 месеци

  ФБИ и Американската агенција за кибернетска и инфраструктурна безбедност објавија извештај за иранските кибернапади врз Владата на Албанија. Според извештајот, хакерите биле присутни во албанскиот...

  Во Хрватска уапсени четворица Хрвати, еден Македонец и еден Србин поради шверц на дрога

  Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии членови, меѓу кои Македонец и Србин, се обвинети дека од септември минатата година шверцувале хероин во Хрватска,...

  (ФОТО) Страшна сообраќајна несреќа кај Пељешки мост

  Во тешка сообраќајка кај Пељешкиот мост, по верижен судир, еден возач е повреден. Две возила се судрија во Пељешац на вијадуктот Думања Јаруга во...

  Последни вести

  spot_imgspot_img