Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Регион

Автомобил излета во кањонот Морача, загина 34 годишна жена

Српскa државјанка загина, а две лица се повредени откако автомобил со новопазарски регистарски таблички излетал од патот Подгорица-Колашин, јавуваат подгоричките

Последни Вести Регион

(ВИДЕО)Силен ветар во Хрватска, поплавено сплитското крајбрежје

Воздушниот притисок на нивото на морето во Сплит падна под ниските 995 hPa. Постојано засилување на јужниот и југозападниот ветер.

Последни Вести Регион

Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане

Владата на Косово понуди награда од 20 илјади за оној што ќе помогне во откривањето на сторителот или сторителите на

Последни Вести Регион

Почна изградбата на аеродром во Валона чиј инвеститор е Беџет Пацоли

Во рамките на одбележувањето на 109-годишнината од независноста на Албанија, во Валона, градот каде на 28 ноември 1912 година е

Top News Последни Вести Регион

Авион на „Луфтханза” не полета од аеродромот во Софија поради птици во моторот

Авион на компанијата Луфтханза, кој требаше да полета утрово од терминалот 2 на аеродромот во Софија, не успеа да полета. 

Последни Вести Регион

Првата седница на новиот бугарски Парламент се очекува да биде свикана на 1 декември

Бугарскиот претседател, Румен Радев, се очекува да донесе указ за свикување на новоизбраното Народно собрание за 1 декември. Како што

Последни Вести Регион

Почина парнерот на Ана Бекута, Милутин Мркоњиќ

Српскиот политичар, почесен претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина денеска во Белград во Институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“. Мркоњиќ

Видеа Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Со багер се растеруваа насобраните демонстранти во Шабац, демонстрант успеа со тупаници да го совлада багеристот

Со багер денеска се растеруваа насобраните демонстранти во Шабац, кои го блокираа мостот на Сава, како дел од протестите во

Top News Македонија Последни Вести Регион

АА: Балканците се возат со автобуси стари над 18 години

Во земјите од регионот се возат автобуси кои се постари од 18 години. Агенција Анадолија (АА) ги анализираше статистичките податоци

Последни Вести Регион Социјални Мрежи

Рама: Животите одземени во Косово со куршумите на дивјаштвото кое заслужува екстремна казна на правдата, не загрижија сите

 Албанскиот премиер Еди Рама реагираше на трагичниот настан што се случи синоќа кај Дечани, во Косово, каде меѓу загинатите се