Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
МАГАЗИН Последни Вести

Вечерва почнува есента

Есента во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 21:21 часот. Во исто време на јужната полутопка на Земјата

Top News Видеа МАГАЗИН Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) “Мистеријата е конечно разоткриена”, еве кој е македонскиот астронаут?

Астронаутот, ракетата, месечината, вселенскиот ровер и сѐ останато, е изработено од тимот на Академијата за визуелни уметности М3ДС, каде во

Видеа МАГАЗИН Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Бразилскиот претседател и министри од неговиот кабинет во текот на Генералното собрание на ОН вечерале на улица – не се вакцинирани за во ресторан

Невакцинираните шефови на државите кои оваа недела ќе присуствуваат на Генералното собрание на ОН, најверојатно ќе мора да се задоволат

Top News МАГАЗИН Последни Вести Регион

По долго и тешко боледување почина најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ

На 67 години по долго и тешко боледување почина најголемиот балкански текстописец Марина Туцаковиќ, потврди за Телеграф.рс нејзиниот сопруг Александар

Top News МАГАЗИН Последни Вести Свет

АА: Четворицата вселенски патници на „Спејс екс“ се враќаат на Земјата по три дена во орбитата

Првите вселенски туристи од мисијата на „Спејс екс“, „Инспирација 4“, безбедно слетаа на Земјата по тридневно патување, пренесува Агенција Анадолија

МАГАЗИН Последни Вести

АА: Седумдесет и двегодишниот турски „Ајронмен“: „Сакам да станам светски шампион во триатлон“

Али Биди, 72-годишник од турскиот град Анталија, меѓу пријателите е познат како „Ајронмен“, а тој прекар го добил поради неговата

МАГАЗИН Последни Вести

Како е ротирана зградата Indiana Bell заедно со станарите

Кога некој инженер ќе ви каже дека е невозможно да се изведе некој проект, потсетете го на овој пример направен

Top News МАГАЗИН Последни Вести Свет

АА: Ракетата на „Спејс икс“ со целосен цивилен екипаж полета од Флорида кон вселената

Со извици и поздрави од земјата и со дигнати палци од членовите на екипажот, „Спејс икс“ на Илон Маск синоќа

Видеа МАГАЗИН Последни Вести

(ВИДЕО) Орландо Блум сурфал со ајкула во придружба

Актерот Орландо Блум (44) објавил видео од одмор на Малибу, но тоа не би било чудно доколку не се појавеше

МАГАЗИН Последни Вести Регион

АА: Три нови видови птици пронајдени во јужна Турција

Три нови видови птици се пронајдени оваа година во заштитеното подрачје на турската област Хатај, јавува Агенција Анадолија (АА). Со