More

  МАГАЗИН

  (ФОТО) Сумела- Православен манастир посветен на Богородица во Турција

  Сумела е Православен манастир посветен на Богородица и се наоѓа на планината Мела во провинцијата Трабон во Турција. Тој претставува едно од најважните православни...

  Хазим Кукурузовиќ во деветтата деценија од животот учествува на трки, не користи никакви лекарства

  Хазим Кукурузовиќ од Градачац, иако зачекори во деветтата деценија од животот, е еден од најстарите активни тркачи во Босна и Херцеговина (БиХ) и со...

  (ФОТО) Антониа Гиговска се разголе на плажа по танга

  Младата печајка Антониа Гиговска со провокативни фотографии на социјалните мрежи се пофали дека е на море. Помеѓу бројните коментари таа доби и позитивни и негативни...

  (ФОТО) Запознајте ја жешката хрватска инфлуенсерка Ивана Кнол алијас KnolDol

  Ивана Кнол во моментов е најпознатата Инстаграм инфлуенсерка во Хрватска. На оваа мрежа нејзе ја следат над половина милион луѓе, а таа редовно патува...

  (ВИДЕО) Рибари од Риека спасија делфин кој се заплетка во мрежа

  Се шири видео од рибари од Риека од бродот Ширан како спасуваат делфин кој се заплетка во нивната мрежа. Екипажот на рибарски брод решил да...

  Хана објави фотографии неколку дена пред породувањето!

  ХАНА Хуљиќ Грашо одбројува до породувањето и не ја симнува насмевката од лицето. Сопругата на Петар Грашо и нејзината најдобра пријателка Доменика Жувела објавија...

  Црнокосата Демет одбра да работи, наместо да оди на летен одмор!

  Демет Оздемир ги живее најсветлите денови во кариерата. Оздемир, која неодамна го заврши снимањето на серијата Between the World and Me за дигиталната платформа...

  Душко Тошиќ (сопругот на Карлеуша ) нокаутиран во тепачка на сплав во Беглрад

  Голем скандал се случил во српската престолниба Белград, откако на еден сплав се степале поранешните репрезентативци на Србија, Александар Пријовиќ и Дѐушко Тошиќ, сопругот...

  (ВИДЕО) Кралот на летните хитови со провокативен спот

  Пејачот Саша Ковачевиќ има огромен број обожаватели, главно жени, не е ни чудо што покрај прекрасниот глас има и завидна линија. Популарниот пејач Саша Ковачевиќ...

  Последни вести

  spot_imgspot_img