Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Врховниот суд го одби барањето на Рашковски за укинување на домашниот притвор

Врховниот суд на денешната седница ја одбил како неоснована жалбата на Драги Рашковски и неговото барање за укинување на домашниот

Македонија Последни Вести

ССМ: Пратениците да го изгласаат законот и недела да го прогласат за неработен ден

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска повторно ги повика пратениците да престанат со политичките игри и да ги изгласаат

Top News Македонија Последни Вести

Влада: Просечната бруто-плата по вработен во јули 2021, изнесува 42.627 денари

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена бруто-плата по вработен во јули 2021 година, во

Top News Македонија Последни Вести

Антикорупциска: Дел од градоначалниците со пари од општините купуваат гориво за приватни возила за партиски активности

Потпретседателка на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) Катица Николовска денеска на јавната дебата посветена на претстојните локални избори

Македонија Последни Вести

Пендаровски: Вакцината сама по себе не е доволна, потребен ни е поотпорен, инклузивен и праведен глобален здравствен систем

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи

Македонија Последни Вести

Заев: Oд учебниците ќе се брише „бугарски фашистички окупатор“

Патоказот, краткото и долгото име на државава, немешањето во внатрешните работи и преговарачката рамка, којашто е работа на ЕУ со

Македонија Последни Вести

Денеска 491 новозаразено лице од КОВИД 19, починаа 16 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.747 тестирања,

Македонија Последни Вести

Ќе се конфискува имот над 30 000 евра чие потекло не може да се докаже, најави Николовски

Најавата за носењето Закон за потекло на имот ВМРО-ДПМНЕ ја нарече лицемерна обвинувајќи дека не се отвораат истраги за имотите на актуелните

Top News Македонија Последни Вести

ДВ: Документот за кој општина Тетово тврди дека не е надлежна, е на нејзината веб-страница

На веб страницата на Општина Тетово е поставен документот со кој се регулираат обврскитеи надлежностите во однос на модуларната болница

Top News Македонија Последни Вести Свет

Фармацевтски гигант Фајзер ќе плати 2,3 милијарди долари оштета поради прикривање информации за штетноста на нивните лекови

Американскиот фармацевтски гигант Фајзер ќе мора да плати 2,3 милијарди долари оштета поради лажно промовирање и давање мито на лекари