More

  МАКЕДОНИЈА

  Владата потврди – Ковачевски и Петков утре ќе имаат средба во Рим

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски придружуван од ќерката Тамара Ковачевска на 23 и 24 мај ќе предводи делегација на Република...

  (ФОТО) Две мечки од скопската зоолошка градина заминаа во резерват во Швајцарија

  Живеалиштето за мечки во нашата зоолошка е едно од постарите, а мечињата кои живеат тука уште од мали се донесени овде бидејќи останале без...

  Власта му пркоси на Унеско – ќе продолжи да се гради спорниот хотел во Лагадинкој е најблиску изградениот објект до бреговата линија

  Дивоградбата во Лагадин за која пред 3 години тогашниот Премиер Заев на трибина јавно кажа дека лично ќе се заложел да се одблокира изградбата...

  На светскиот ден на културна разноликост,дијалог и развој 21 мај ,Инклузија со промоција на проектот ,,Мостови на припадност ‘’

  Целта на проектот е да се охрабри и да се продлабочи соработката помеѓу младите и преставниците од различни етнички заедници, на територијата на општина...

  Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100%...

  Министерството за економија веќе предложи до Собранието измени и дополнувања на Законот за трговија со кои се овозможува работа во недела и празници на...

  Туристичките места ќе работат и во недела, Бектеши денеска на средба со трговци од Охридско-струшкиот регион

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Охрид на средба со трговци од Охридско-струшкиот регион. На средбата, министерот ги информира за предложените измени и...

  Ангеловска-Бежоска за РСЕ: Постепени и умерени промени во каматите за избегнување на негативните ефекти

  Покачувањето на основната камата од страна на централните банки е сигнал за период на повисоки камати и на штедните влогови и на кредитите, што...

  Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари

  Премиерот Ковачевски преку видео обраќање се заблагодари на сите владини претставници во овој и минатиот мандат за трудот кој го вложиле во реализација на...

  Штрајк пред Влада на независниот синдикат на професионални војници

  Независниот синдикат на професионални војници на Македонија најави дека од 11 часот ќе постави шатори и вреќи за спиење пред Vладата. „Независниот синдикат на професионални...

  Последни вести

  spot_imgspot_img