Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Македонија Последни Вести

Николовски: Инспекторите имаат целосна поддршка од Владата, само заеднички ќе ја надминеме здравствената криза

Денеска заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски,

Македонија Последни Вести

Четврта седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, од прогласувањето кризна состојба

Денеска, во Центарот за управување со кризи, се одржа четврта седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК

Top News Македонија Последни Вести

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 833 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 833 пациенти позитивни

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

       Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Започнаа активности за санација и ревитализација на Охридскиот чинар

Денеска започнаа предвидените работни активности за санација и ревитализација на единечното дрво – Чинар (Platanus orientalis) лоцирано во Охридската чаршија

Top News Македонија Последни Вести

Спасовски: Буџетот на МВР во 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави Предлог-буџетот за 2021 година за Министерството за внатрешни работи. Според Спасовски,

Top News Македонија Последни Вести

Русковска за сведочењето на Заев: Обвинетите не се мали деца да ги манипулираат

Обвинетите не се мали деца за да можат да бидат изманипулирани, јас со вакво тврдење апсолутно не се согласувам и

Македонија Последни Вести

Европски претставници: Заев испиша историја, ја донесе Северна Македонија поблиску до ЕУ, онаму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Груевски беше организаторот на „27-ми април“, а не Јанакиевски, Ристовски и Вељановски

Премиерот Зоран Заев денеска сведочеше за случувањата во Собранието на 27-ми април 2017-та година, при што порача дека главен организатор

Top News Македонија Последни Вести

Нешков: Интервјуто со Зоран Заев предизвика земјотрес од девет степени во Скопје!

Љубчо Нешков, сопственикот на агенцијата БГНЕС за интервјуто на македонскиот премиер Зоран, што предизвика остри реакции во Скопје, па дури