Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Видеа Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Невреме во Албанија, владата ги замоли граѓаните без нужна потреба да не излегуваат од дома

Албанија ја зафати невреме проследено со обилен дожд, грмежи, силен ветер, град а во северните и источните делови и снег.

Видеа Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Тедрос Гебрејсус: Вакцините спасуваат животи, но не заштитуваат потполно од преносот на заразата, трансмисијата со новиот сој сега е само околу 40%

Се става ли под знак прашалник смислата на ковид сертификатите, кои воедно се и причина за дискриминација и суспендирање на

Top News Видеа Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Во Бугарија се запали романски автобус

Автобус со романска регистрација се запали меѓу Гурково и Пчелиново кај „Паса на Република“, дозна бугарската „НОВА“. Во автобусот бил

Видеа Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Најмалку едно лице загина во страшно невреме во Истанбул

Најмалку едно лице загина денеска во силно невреме што го погоди Истанбул и предизвика хаос во петнаесетмилионскиот град, а има

Видеа Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Во земјотресот во Перу, десет лица се повредени, 220 куќи се оштетени, а 75 куќи се урнати

Земјотрес со интензитет од 7,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди провинцијата Амазон во северниот дел на Перу, а се

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Свлечиште го блокираше патот кај село Пополжани, Кичевско

Свлечиште го блокираше патот кај село Пополжани, Кичевско, објави ТВ21. Според информациите на терен, затворена е едната лента. извор: ТВ

Видеа Политика Последни Вести

Мицкоски: Во 2016 година Македонија беше на 3-то место од топ 50 држави по успешност во привлекување на странски инвестиции, сега не нема ниту на листата

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека

Видеа Политика Последни Вести

Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

Измина веќе еден месец од одржаните локалните избори, влегуваме во вториот, а градоначалниците на Мицкоски ништо не работат. Јавноста е

Видеа Политика Последни Вести

Митева: Трагедијата го покажа нефункционалниот систем, дали власта го штити Беса Транс?

Поминуваат деновите од автобуската несреќа во која загинаа 45 граѓани на Македонија, власта нема одговори, а за понесување одговорност не

Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Османи: Денеска ќе контактирам со семејствата на загинатите

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на денешната прес конференција истакна дека денеска ќе контактира со семејствата на лицата кои