Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Видеа Последни Вести Социјални Мрежи

(ВИДЕО) Љубчо Нешков за Антонијо Милошоски: Спиеше кај мене дома, ми раскажуваше и плачеше кога дознал дека е Бугарин…

Изјава на Љубчо Нешков, новинарот на БГНЕС, за Антонијо Милошоски: Спиеше кај мене дома, ми раскажуваше и плачеше кога дознал

Видеа Политика Последни Вести

Николоски: Заев наместо да се извини и повлече од изјавата во однос на јазикот, идентитетот и историјата, тој навлегува подлабоко и ги руши позициите на Македонија

Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам.Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се

Top News Видеа Политика Последни Вести

(ВИДЕО) Започна натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

Започна натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет. Протестот започна од СЦ „Борис

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Апасиев пред почетокот на пленарната седница, влезе во отворен Вербален дуел со Џафери

Пратеникот и лидер на Левица – Димитар Апасиев денес, пред почетокот на пленарната седница, влезе во отворен Вербален дуел со

Видеа Политика Последни Вести

Мисајловски: Да не дозволиме Заев да ги погази македонските црвени линии, да излеземе на протест, сега пред да биде предоцна

Постои сериозна и реална основа за огромна загриженост по вчерашните изјави на Зоран Заев дадени во интервју за источниот сосед. Алармот

Видеа Политика Последни Вести

Мицкоски со реакција по интервјуто на Заев: Ако владата го начне македонскиот идентитет ќе се соочи со народот во чии први редови ќе бидам

Со внимание го ислушав интервјуто за бугарски медиум, кое очигледно претставува додворување кон бугарската јавност и подготовка за македонската јавност,

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Заев за БГНЕС: Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Бугарија не е фашистичка земја, таа е наш пријател, вели претседателот на Владата, Зоран Заев во интервју за бугарската новинска

Видеа Политика Последни Вести

Арсовски: Лажгото Заев втор ден бега од одговор што точно понуда пратил до Бугарија

Лажгото и лопов Зоран Заев сеуште не и одговори на јавноста што понуда е пратена до соседна Бугарија.Коалициониот партнер на

Видеа Политика Последни Вести

Стоилковски: Скандалите во битолската болница немаат крај, по мртви тела, чадори за заштита од фекалии, истрага и Филипче оставка

Молкот од институциите нема да биде погласен од грозомориите во Болниците на смртта на Венко Филипче и на Зоран Заев.

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Во битолската болница се нижат скандали: Поставиле чадор во тоалетот за да не им течат фекалии

По вчерашниот голем скандал од битлската болница во кој во иста просторија двајца пациенти примаат инфузија, додека до нив лежат