Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Политика Последни Вести Социјални Мрежи

ДОМ на локалните избори ќе оди самостојно, бараат и менување на изборниот модел и отворени листи

Конгресна одлука за самостоен настап на локалните избори на Демоктартската обнова на Македонија-ДОМ што преставува најдобар начин за реализирање на

Политика Последни Вести

Бачев до Заев: Како опозиционер велеше дека Мијалков украл милијарди евра, колку евра му конфискува досега од украденото?

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев се обрати до премиерот Зоран Заев. Обраќањето на Бачев ви го пренесуваме во целост:

Top News Македонија Политика

Христијан Мицкоски позитивен на Ковид 19 !

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е позитивен на коронавирус. „По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои

Политика Последни Вести

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

Денеска ја доставив мојата кандидатура за претседател наСДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија, објави Зоран Заев, лидерот на оваа партија

Политика Последни Вести

Николоски: Заев врши притисок врз партиите од коалицијата, но оваа Влада ќе падне и ќе има нови предвремени парламентарни избори

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со најавеното

Top News Политика Последни Вести

Николоски: По „мастер сценариото“ на власта Мијалков требаше да организира пуч во ВМРО-ДПМНЕ, планот на Заев му се удри од ѕид

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со бегството

Политика Последни Вести

Левица: Правда ќе има само со конфискација на нелегално стекнатиот имот на Мијалков

После фијаското со самопријавувањето на Мијалков во Обвинителството и скандалозната изјава на премиерот Заев дека тој лично координирал со акцијата,

Top News Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Бачев: Еуфорија за затворот на Мијалков,но што е со штетата од околу 1.500.000 евра, која треба да ја надоместат Гордана Јанкуловска и избеганите во Грција

Медиумите еуфорично го налепија народот за затворот на Мијалков. Нема збор за штетата од овие кривични дела од 87.422.668,00 денари

Видеа Политика Последни Вести

Стојаноска: Правдата за Мијалков донесена под притисок на јавноста, времето ќе покаже какви се договори има Заев- Мијалков

Го поздравуваме секој чин кој значи спроведување на правда, вклучително и оваа пресуда. Лошо е што поради криминалите на Мијалков

Видеа Политика Последни Вести

Мисајловски: 80.000 потписи за една недела е навистина добар ветер во грб, да ставиме крај на политичкиот попис кој што го наметнува власта

Пред се сакам да истакнам дека сум премногу задоволен и премногу благодарен на многу македонски граѓани што ни дадоа потпис.