Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Регион

Во Ковид болницата во Тирана избувнал пожар, но за среќа нема жртви и повредени

На првиот кат од Ковид болницата во Тирана, избувнал пожар, но за среќа нема жртви и повредени, благодарение на брзата

Видеа Последни Вести Регион Свет

Медиумите во Русија се изненадени како Вучиќ течно зборува на руски јазик

Руските медиуми известуваа за разговорите меѓу претседателите Путин и Вучиќ, истакнаа дека Србија добила поволна цена за гасот како докажан

Top News Последни Вести Регион

Драма во Загреб: 14 патници биле исфрлени од летот за Брисел

Необична драма се одвиваше на Меѓународниот аеродром во Загреб, кога 14 лица биле исфрлени од летот за Брисел, а властите

Последни Вести Регион

Мета: Институциите во Косово што побрзо да ги откријат сторителите и да ја добијат заслужената казна

Албанскиот претседател Илир Мета реагираше во врска со трагичниот инциент што се случи кај Глоѓан- Дечани, Косово, кога вооружени лица

Top News Последни Вести Регион

Сведочи тинејџер за злосторството во автобусот во Косово: Пред автобусот излезе маскирано лице и почна да пука во нас

Сведок на злосторството што синоќа се случи кај Глоѓан во Косово, кој бил во автобусот во моментот на нападот во

Последни Вести Регион

Пукање во автобус со калашников во Косово, убиени возачот и двајца ученици

Во автобус вечерва е пукано од калашников кај селото Глоѓане кај Дечани, во Косово, а според последните информации загинале четири

Последни Вести Регион

Полицијата во Загреб од авион исфрли 15 патници

На меѓународниот аеродром во Загреб од лет за Брисел биле исфрлени 15 лица, а властите соопштија дека нелегално биле во

Top News Македонија Последни Вести Регион

Три дена по трагедијата пронајдена 45-тата жртва – станува збор за дете

При денешниот дополнителен увид на автобусот со државјани на Република Северна Македонија што имаше несреќа на автопатот „Струма“ во вторникот,

Последни Вести Регион

Автобус излетал од патот крај Белград, повредени дел од патниците

Утринава после 10 часот се случила сообраќајна несреќа на патот кај приградската населба Умка, во правец кон Белград, пренесуваат српските

Top News Македонија Последни Вести Регион

ЕК: Ако автобусот на Беса Транс немал лиценца, преминувањето граници можеби било нелегално

Според правилата на Европската унија, доколку автобусот на Беса Транс кој имаше несреќа во Бугарија во која загинаа 45 македонски