Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Последни Вести Регион

(ФОТО) Во време од корона, пред трговските центри во Тирана редови за купување на црн петок

Купувачите не издржаа. Пред трговскиот центар ТЕГ во Тирана, во време на КОВИД 19 редови за купување на црн петок.

Top News Политика Последни Вести

Силјановска Давкова: Заев ја урниса македонската историја преку својата политика кажувам, заборавам, негирам

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“ гостуваше Гордана Силјановска Давкова пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова

Top News Македонија Последни Вести

Одложено судењето против браќата Усеини од Охрид, Нефи Усеини е во изолација

Не се одржа ниту третото по ред рочиште од судскиот процес што пред Основниот суд во Охрид се води против

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски:Не отстапуваме ни чекор од она што е наше! Скопје протестира и сака слобода која е скапо платена

Чувствувате срам поради изјавите на Заев?Сакате да промените нешто затоа што знаете дека повеќе не оди вака и не сакате

Top News Политика Последни Вести

Ахмети: Заев ја жртвува политичката кариера во служба на интеграцијата на земјата

Претседателот на Демокрaтската унија за интеграција Али Ахмети коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот медиум БГНЕС истакна

Top News Македонија Последни Вести

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 833 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 833 пациенти позитивни

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Запленети 36 килограми марихуана, приведени две лица

       Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Груевски: Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава со држење политички говор во судот

Денес Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Започнаа активности за санација и ревитализација на Охридскиот чинар

Денеска започнаа предвидените работни активности за санација и ревитализација на единечното дрво – Чинар (Platanus orientalis) лоцирано во Охридската чаршија

Top News Македонија Последни Вести

Спасовски: Буџетот на МВР во 2021 е развоен, за континуирано реформирање на полицијата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го претстави Предлог-буџетот за 2021 година за Министерството за внатрешни работи. Според Спасовски,