Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Кривичен изработи 3.500 уверенија и потврди од кривична и казнена евиденција за кандидатите за градоначалници и советници

Основниот кривичен суд Скопје во изминатите 10 дена, со доследно почитување на сите законски рокови, успеа да изработи 3.500 уверенија

Top News Последни Вести Свет

Полициски специјалци и ставија крај на заложничка драма во автобус на „Ласта“

Полициските специјалци ставија крај на заложничката драма која се одвиваше синоќа во српскиот автобус „Ласта“ на автопатот А9 јужно од Нирнберг, Германија.

Top News Последни Вести Регион

Ердоган: Турција наскоро ќе ја стави на располагање на човештвото својата вакцина против Ковид-19 „Турковак“

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, истакна дека Турција наскоро ќе ја стави на располагање на човештвото својата домашна вакцина

Top News Последни Вести Регион Свет

Заложничка драма во Германија во српски патнички автобус

Заложничката криза се одвива во автобус во Германија, на автопатот А9 помеѓу Хиполштајн и Грединг. Нападнат автобус од Србија. Силни

Top News Македонија Последни Вести

Општина Тетово: Ние не сме надлежни за модуларната болница, туку Министерство за здравство

Сите надлежности, како за тетовската модуларна болница, така и за сите други низ државата, се во рацете на Министерството за

Top News Политика Последни Вести

ДИК го утврди редоследот на кандидати на гласачкото ливче на локалните избори

Државната изборна комисија денеска на седница со жрепка го утврди распоредот на кандидатите на гласачкото ливче за избори за градоначалници

Top News Македонија Последни Вести

Османи: Две дипломатски лица не го поминаа ветингот, ќе им биде прекинат работниот однос

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, ги соопшти првичните резултати од почетокот на ветингот на дипломатите во МНР и на

Top News Последни Вести Регион

На Телеграм во групата „Балканска соба“ објавени се порнографски содржини од деца

Група во која секојдневно се споделуваат порнографски материјали со деца и малолетници е откриена на социјалната мрежа „Телеграм“. Како што

Top News Видеа МАГАЗИН Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) “Мистеријата е конечно разоткриена”, еве кој е македонскиот астронаут?

Астронаутот, ракетата, месечината, вселенскиот ровер и сѐ останато, е изработено од тимот на Академијата за визуелни уметности М3ДС, каде во

Top News Последни Вести Свет

АА: Големата награда за наука на Германија во рацете за научниците кои ја развија вакцината против КОВИД 19

Наградата „Паул Ерлих и Лудвиг Дармштетер 2022“, која е прифатена како една од важните награди на медицинскиот свет во Германија,