Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Силен град денеска ја погоди Преспа – огромни штети на јаболковите насади

Силен град денеска ја погоди Преспа. Градот нанесе сериозни штети на јаболковите насади. Според информациите властите најавија дека во понеделник

Top News Македонија Последни Вести

Заев – Брнз: Извршната наредба на претседателот Бајден ги штити САД, Северна Македонија и сојузниците од нарушувања на мирот и стабилноста, од корупција и од загрозување на демократијата

Претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави Кејт Брнз, при

Top News Македонија Последни Вести

ДПИ изрече забрана за работа на компанијата „Евротим“ поради отстапки во кавлитетот на мазут, при дополнителнителните анализи

Надлежните институции продолжуваат со постапувањата во врска со случајот за увоз на мазут и нафтени деривити. Државниот пазарен инспекторат ги

Top News Македонија Последни Вести

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

По повод Европското првенство во фудбал ЕУРО 2020, на кое за прв пат ќе учествува и македонската фудбалска репрезентација, Министерството

Top News Македонија Последни Вести

Денеска се регистрирани 20 нови случаи на Ковид 19, оздравени се 30 пациенти – пријавени се 2 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.885 тестирања, а регистрирани

Top News Македонија Последни Вести

Орце Камчев останува во Шутка, кривичниот совет му ја продолжи мерката за нови 30 дена

Бизнисменот Орце Камчев останува во затворот во „Шутка“. Кривичниот совет му ја продолжи мерката за нови 30 дена. Судиите сметаат

Top News Македонија Последни Вести

Притвор од 30 дена за изнуда – Не му исплатил две плати па го нападнал со срп на спиење

Постапувајќи по поднесената кривична пријава јавниот обвинител во Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице од с.Прждево, Демир

Top News Политика Последни Вести

EDYN: Подмладоците на политичките партии се обврзаа со Декларација за да ги подобрат дијалогот и соработката

Европската мрежа на млади за демократија (EDYN) во рамките на својот годишен план за работа во Скопје организираше панел дискусија на тема: „Подобрување

Top News Македонија Последни Вести

Изречени нови пресуди за случајот со фалсификување пасоши

Денеска Кривичниот суд во Скопје прогласи за виновни три лица, на кои им изрче пресуди во врска со случајот „Двојник“,

Top News Македонија Последни Вести

Притвор за албанскиот возач на камион кој беше фатен со дрога и се обидел да поткупи полицаец

Албанскиот државјанин кој вчера беше фатен со голема количина дрога во камион со приколка на патот Прилеп-Градско, претходно им понудил мито од