Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

На инфективното одделение во Штип, се поставува современ противпожарен систем

Инфективното одделение при Клиничката болница Штип е целосно реновирано, а за една недела се очекува да биде поставен и најсовремен

Top News Македонија Последни Вести

Денес ќе се влечи ждрепка за редоследот на гласачките ливчиња

Државната изборна комисија соопшти дека ждрепката за утврдување на редоследот во единствената листа на кандидати ќе се одржи на денеска

Top News Политика Последни Вести

Што кажаа Заев и Мицкоски за диполаматскиот скандал? Премиерот чека докази, а претседателот на ВМРО ДПМНЕ вели ова не е единствен случај

На вечерашниот дуел на Канал 5 помеѓу премиерот Зоран заев и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се дискутираше и

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Седумте охридски чинари прогласени за природна реткост

На иницијатива на Општина Охрид, Владата на Република Македонија неодамна ги прогласи седумте охридски чинари за природна реткост. – Согласно

Top News Македонија Последни Вести

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште во Тетово

Тетовската полиција почна истрага со цел да се открие кој стои зад истрелите од огнено оружје при што се оштетени

Top News Политика Последни Вести

Заев за пожарот во Тетово: Јас го разбирам и го поздравувам етичкиот чин на одговорност, но тука е и одговорноста за она што значи континуитет на системот

Во вечерашниот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на телевизијата Канал 5, една од темите

Top News Македонија Последни Вести

Мицкоски до Заев: Ако чувствувате грам одговорност ќе си дадете оставка, а не да пуштате болници без дозвола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со  трагедијата

Top News Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Мицкоски до Заев: Брзаме со разрешување на Филипче за да спасиме човечки животи

14 човечки животи згаснаа предвреме во болница каде што отишле да се излекуваат, да се спасат од болеста, поради неспособноста

Top News Македонија Последни Вести

ДИК одбила две кандидатури за градоначалници и шест советнички листи

Кандидатите кои ќе учествуваат на локалните избори на 17 октомври веќе се потврдени. Државната изборна комисија извести дека биле одбиени

Top News Македонија Последни Вести

Притвор за обвинетиот кој измами десетина граѓани со лажна купопродажба на станови

Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови. Обвинетиот не се појави на судењето,