Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Скопје

24 Инфо: Се запали автобус на ЈСП

Автобус на ЈСП се запалил вечерва во скопската населба Аеродром, дознава 24 Инфо. Инцидентот се случил на булеварот Трета Македонска

Последни Вести Скопје

Почнува исплатата за помош на новороденчиња во Аеродром

Неделава почнува исплатата на финансиската помош за новороденчиња во Општина Аеродром, која беше стопирана со месеци.Со оваа мерка, 53 семејства

Последни Вести Скопје Социјални Мрежи

(ФОТО) Демолиран детскиот парк во близина на паркот Македонија

Вандали целосно го уништиле детскиот парк во близина на паркот Македонија, објави попладнево градоначалникот Стевче Јакимовски. Вели дека паркчето ќе

Последни Вести Скопје Социјални Мрежи

Стефковски: Ги потпишав решенија за доделување на субвенции за печки на пелети

Потпишани решенијата за доделување на субвенции за купување на печки на пелети.  Завршена е целосно постапката, следува доделување на решенијата

Top News Последни Вести Скопје

(ФОТО) Над Скопје лета авион и носи транспарент „Се гледа корупција“

Денеска скопјани на небото можеа да видат авион, кој зад себе носеше транспарент на кој пишуваше: Се гледа корупција. Фото:

Последни Вести Скопје

Муцунски на средба со италијанскиот амбасадор: Добив значајни совети за водењето на локалната самоуправа

Градоначалникот општина Аеродром, Тимчо Муцунски, се сретна со амбасадорот на Италија, Андреа Силвестри, од кого добил совети и препораки како

Top News Последни Вести Скопје

Ганиу: ИВЗ ќе ги покрие трошоците за погреб

Советот на општината општината Чаир  вчера одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата

Последни Вести Скопје Социјални Мрежи

Градот Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на починатите од Скопје во автобуската несреќа

Градот Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на починатите од Скопје во автобуската несреќа што пред два дена

Последни Вести Скопје

Делови од Ѓорче Петров и Аеродром утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 26.11.2021 година (петок) поради веќе закажани технички зафати без електрична енергија ќе

Последни Вести Скопје

(ВИДЕО) Ѓорче Петров за една недела ја исчисти најголемата депонија во општината

За една и пол недела, Општина Ѓорче Петров во соработка со Град Скопје ја исчисти дивата депонија во Ново село.