Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Видеа Последни Вести Скопје

(ВИДЕО) Изгаснат пожарот зад Универзитетската библиотека

Скопските пожарникари експресно го изгаснаа пожарот во куќата во близина на Националната установа – Универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во

Последни Вести Скопје

Во ОУ „Вера Циривири Трена“ осум ученици и класната позитивни на КОВИД 19

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од

Последни Вести Скопје

(ФОТО) Се урива cтарата кoнcтpукциjа на Унивeрзалната cала

Универзална сала започнува да го добива своето ново лице, сподели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил. Реконструкција

Последни Вести Скопје

(ВИДЕО) МВР со детали за физичката пресметка среде улица во Скопје

На 17.09.2021 околу 12.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен

Top News Последни Вести Скопје

(ФОТО) Се урива првата од трите галии во Вардар

Една од трите галии поставени во реката Вардар во центарот на Скопје денеска почна да се урива. Ова го најави

Последни Вести Скопје

Три лица повредени во сообраќајна несреќа во Скопје

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во Скопје. На 17.09.2021 во 07:00 часот во СВР Скопје

Последни Вести Скопје

Утре ќе се затворат три улици во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје на 19.09.2021 (недела), во временскиот период од 18.00

Последни Вести Скопје

Булеварот Климент Охридски повторно ќе биде на две коловозни ленти, пешачка зона и зеленило во средината

Булеварот Климент Охридски во центарот на Скопје повторно ќе има две коловозни ленти и средишно зеленило со пешачка зона како

Последни Вести Скопје

Скопјанец го дал автомобилот на поправка, но не му го вратиле со месеци

Скопјанец на возраст од 51-година во полицијата пријавил дека уште во јули го дал својот автомобил на поправка, но досега

Последни Вести Скопје

Република: Голема акција на Зелен пазар, се претресуваат тезги, дуќани, подруми…

Во тек е голема акција на Зелен пазар во Скопје, во која учествуваат неколку единици, а за цел имаат заплена