Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Видеа Македонија Последни Вести

Спасовски за словенечко „Дело“: Балканот во ЕУ полесно ќе ја одбрани Европа од криминалот

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на неговата работна посета на  Република Словенија по повод учеството на министерската

Top News Видеа Последни Вести Свет

(Видео) Кралицата Елизабета, синоќа беше домаќин на европските лидери по состанокот на Самитот Г7

Британската кралица Елизабета синоќа беше домаќин на европските лидери по состанокот на Самитот Г7. Покрај кралицата, на приемот присуствуваат принцот

Политика Последни Вести

Ќучук: Како нов претседател на европските либерали испраќам силна порака дека гласот на граѓаните од Западен балкан се слуша и се грижиме за европските процеси

Партијата на алијансата на либералите и демократите за Европа (АЛДЕ) со огромно мнозинство го поддржа европратеникот Илхан Ќучук за еден од

Top News Македонија Последни Вести

Градските власти ги исекоа, а „Зелен град“ најави протест против уништувањето на зеленилото

Откако во четвртокот градските власти исекоа десетина дрвја на улицата „Орце Николов“ во Скопје, иницијативата Зелен хуман град за утре

Top News Македонија Последни Вести

Рокот за завршување на градежните работи на автопатот Кичево-Охрид е продолжен до 2024 година

Капиталните инвестиции на Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) од почетокот на годината се реализирани во износ од околу 40

Top News Видеа Последни Вести Социјални Мрежи

Легендарниот Роналдињо го откри својот фаворит на ЕУРО 2020: Многу среќа за Македонија!

Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација. Ѕвездата

Македонија Последни Вести

До вторник нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места

Политика Последни Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Сѐ додека Заев не одговори за што преговара со Бугарија, ќе ги користиме сите демократски алатки за да спречиме предавство

Се додека Заев не одговори за што преговара со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите демократски алатки за спречување на

Top News Политика Последни Вести

„Мрачни финансии“ – импресивна студија на случај на криминал, политичка драма и политички трилер за владеењето на Никола Груевски

Книгата „Мрачни финансии“ од Фабио Матиоли, издадена од Универзитетот Стенфорд, за годините на владеењето на Никола Груевски, е импресивна студија

Top News Македонија Последни Вести

Пронајдено малолетното девојче од кочанско Оризари што беше пријавено за исчезнато

Среќен крај за семејството Николови има потрагата по нивната 15-годишна ќерка Наташа од кочанско Оризари, која во полицијата беше пријавена