Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Македонија Последни Вести

Ќе се конфискува имот над 30 000 евра чие потекло не може да се докаже, најави Николовски

Најавата за носењето Закон за потекло на имот ВМРО-ДПМНЕ ја нарече лицемерна обвинувајќи дека не се отвораат истраги за имотите на актуелните

Последни Вести Регион

Во Србија падна првиот снег

Првиот есенски ден во соседна Србија е одбележан со првиот снег. Снег вее на Копaоник и на Стара Планина на

Последни Вести Регион

Напнато на косовската граница: полицијата се обидела да извлече Србин од автомобил, КФОР спречил инцидент

Ситуацијата кај граничниот премин Брњак во Косово денеска е крајно напната откога припадници на специјалните единици на косовската полиција се

Последни Вести Свет

Откриен нов вид на коронавирус, научниците загрижени

Нов вид на коронавирусот со зголемена отпорност на антитела е идентификуван во дом за стари лица во Кентаки, каде веќе

Последни Вести Свет

Нема плата за невакцинирани работници во Германија за време на карантин

Германските здравствени власти планираат нови правила според кои невакцинираните работници нема да добијат надомест на плата доколку мерките за коронавирус

Top News Македонија Последни Вести

ДВ: Документот за кој општина Тетово тврди дека не е надлежна, е на нејзината веб-страница

На веб страницата на Општина Тетово е поставен документот со кој се регулираат обврскитеи надлежностите во однос на модуларната болница

Последни Вести Регион

(ВИДЕО) Падна снег во Србија

Првиот снег почна да паѓа на Стара Планина во Србија на надморска височина од 1 500 метри, пренесува РТС. Снежни

Политика Последни Вести

Алијанса за Албанците реагира: Премиерот одамна го загуби допирот со реалноста, правата на Албанците зависат од бројките на пописот

Алијанса за Албанците се јави со реакција по повод изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече дека законот за употреба

Видеа Политика Последни Вести

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за наместениот тендер за водоводната мрежа на „Варшавска“

Онака како што и самите кажавме изминативе неколку денови откако објавувавме докази за сериозен криминал односно наместен тендер од страна

Top News Македонија Последни Вести Свет

Фармацевтски гигант Фајзер ќе плати 2,3 милијарди долари оштета поради прикривање информации за штетноста на нивните лекови

Американскиот фармацевтски гигант Фајзер ќе мора да плати 2,3 милијарди долари оштета поради лажно промовирање и давање мито на лекари