Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Политика Последни Вести

Заради Заев и тендерите на Рашковски дизелот ќе поскапи за 4 денари трајно, велат од ВМРО ДПМНЕ

Заради Заев и тендерите на Рашковски дизелот ќе поскапи за 4 денари трајно. Заев со ребалансот на буџетот предлага воведување

Македонија Последни Вести

Предпладне сончево, попладне дожд и локално невреме

За време на викендов ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и

Top News Видеа Забава Последни Вести

(ВИДЕО) Археолози во Израел откриле недопрено јајце од кокошка, старо 1000 години

Израелските археолози за време на ископувањата во градот Јавне пронашле недопрено пилешко јајце старо околу 1.000 години, кое се смета

Top News Македонија Последни Вести Регион

Грците се пожалија до УЕФА за македонскиот дрес

Грците се пожалија до УЕФА за македонскиот дрес. Неколку часа пред почетокот на Европското првенство, грчкиот министер за спорт, Лефтерис

Top News Македонија Последни Вести

Ново зголемување на синдикалната кошничка за мај – за два месеци трошоците зголемени за повеќе од 400 денари!

Синдикалната кошничка за месец мај 2021 година е зголемена за 180,00 денари во однос на претходната за месец април 2021

Top News Македонија Последни Вести

Уште една средба на историчарите без договор

Од македонска страна на денешната средба на мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања, беа дадени предлози засновани на

Политика Последни Вести

Заев на трибината „Најдоброто“ во Скопје: Направивме сè, на ред е ЕУ да испорача, прашањата за идентитетот и јазикот не се и нема да бидат на ниту една маса

Претседателот Зоран Заев вечерва се обрати пред граѓаните на Скопје и ја отвори првата од караванот трибини „Најдоброто за нашата

Top News Македонија Последни Вести

Нити претседателот на САД не може да изврши притисок, вели бугарскиот амбасадор во Македонија

Никој не може да изврши притисок врз разговорите помеѓу Македонија и Бугарија, па ниту претседателот на САД, смета бугарсиот амбасадор

Top News Македонија Последни Вести

Обвинение заради фалсификување пари во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 55-годишен гостиварец, за сторено кривично дело – Фалсификување пари од член 268 став 4 од Кривичниот

Top News Македонија Последни Вести

Силен град денеска ја погоди Преспа – огромни штети на јаболковите насади

Силен град денеска ја погоди Преспа. Градот нанесе сериозни штети на јаболковите насади. Според информациите властите најавија дека во понеделник