Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Македонија Последни Вести

Охридското езеро прогласено за водено живеалиште од меѓународно значење

Градоначалниците на општините Охрид,  Струга и Дебрца, Константин Георгиески,  Рамиз Мерко и Зоран Ногачески  заедно со  Министерот за животна средина

Top News Македонија Последни Вести

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже, предвидува драфт верзијата

Top News Македонија Последни Вести

Заев: Нема да се менуваат учебниците по историја, но ќе се менуваат термини бугарски фашистички окупатор

Нема да се менуваат учебниците по историја, но ќе се менуваат термини бугарски фашистички окупатор, одговори премиерот Зоран Заев на

Македонија Последни Вести

Д-р Софијанова: Кај деца кои биле асимптоматски ковид случаи се јавува мултисистемски инфламаторен синдром

Вирусот SARS-CoV-2 кај децата најчесто дава полесна клиничка слика која се третира само со  симптоматска терапија. Но, неопходно е секој

Македонија Последни Вести

110.612 вакцини Фајзер преку Ковакс-механизмот пристигнуваат денеска

Денеска ќе пристигнат 110.612 вакцини од производителот „Фајзер-Бионтек“, кои нашата земја ги купи преку Ковакс механизмот информираат од Министерството за

Македонија Последни Вести

Царовска на состанок со директорите на училиштата: Засега нема потреба од промена на моделот на наставата

Состојбата со КОВИД-19 во училиштата е стабилна, се следи на дневно ниво и според проценките на Главниот координативен кризен штаб,

Македонија Последни Вести Регион

Каракачанов: Новата власт ќе потклекне под притисокот на САД и ќе дозволи С. Македонија да влезе во ЕУ

Министерството за надворешни работи мораше да реагира на изјавата на специјалниот пратеник на Вашингтон за Западен Балкан, Габриел Ескобар, дека

Македонија Последни Вести

Вашингтон го зголемува притисокот врз Софија за евроинтеграцијата на Скопје

Вашингтон го зголемува притисокот врз Бугарија, барајќи од неа да се откаже од ветото за интеграција на Северна Македонија во

Македонија Последни Вести

Пет училишта во Охрид со нови покриви

Пет училишни објекти добија нови покривиООУ “Христо Узунов”ООУ “Братство Единство”ООУ “Свети Наум Охридски” централен објект ПештаниООУ “Свети Наум Охридски” подрачен

Top News Македонија Последни Вести

Кривичен изработи 3.500 уверенија и потврди од кривична и казнена евиденција за кандидатите за градоначалници и советници

Основниот кривичен суд Скопје во изминатите 10 дена, со доследно почитување на сите законски рокови, успеа да изработи 3.500 уверенија