Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Свет

Напад во универзитетот во германски Хајделберг, напаѓачот убиен

Неколку лица се повредени во пукотницата во близина на универзитетот во градот Хајделберг во Германија. Според ГБН, полицијата и спасувачите

Top News Последни Вести Свет

По САД и Британија повлекува дел од персоналот во амбасадата во Киев

Велика Британија почна да го повлекува персоналот од амбасадата во Украина поради предупредувањата за руската инвазија. Според извештајот, официјалните лица

Последни Вести Свет

Во Амстердам е пронајден слеп патник во просторот за авионско тркало, кој преживеал лет од 11 часа

Холандската полиција соопшти дека пронашла жив слеп патник во делот на авионот каде што се наоѓа тркалото, а кој слетал

Видеа МАГАЗИН Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Утринско капење на – 50 степени во најстудениот населен град во светот

Утринска рутина во Јакутск на -50°C. Оваа приказна започнува во најстудениот населен град во светот, Јакутск, со зимски температури приближно

МАГАЗИН Последни Вести Свет

Почина славниот француски моден дизајнер Тјери Муглер

Почина славниот француски моден дизајнер Тјери Муглер, чии креации носеа Дејвид Боуви, Бијонсе и Леди Гага. Муглер имаше 73 години.

Последни Вести Свет

Во Австрија влезат само оние кои примиле бустер доза

На полноќ во Австрија стапи на сила нов режим за влез во земјата. Според новите правила, само патниците кои примиле

Последни Вести Свет

Крај на пандемијата по бранот на Омикрон?

Сигнали на надеж од Светската здравствена организација: Таму сметаат дека скорешен крај на долгата пандемија на коронавирусот во Европа е

Последни Вести Свет

Убиена уште една новинарка во Мексико

Новинарката Лурд Малдонадо од Мексико вчера била убиена во градот Тихуана, соопшти владата на мексиканската држава Долна Калифорнија, само една недела по убиството

Последни Вести Свет

Украина ја доби втората пратка американско оружје

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников синоќа соопшти дека пристигнала втората пратка оружје од САД како дел од одбранбената помош

Последни Вести Свет

Борел со осуда кон насилството на демонстрациите во Брисел

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел, го осуди „безумното уништување и насилство” на вчерашните демонстрациите