Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Свет

АА: Во Судан извршен неуспешен обид за државен удар

Медиумите денес објавија вести за неуспешниот обид за државен удар во Судан, пренесува Агенција Анадолија (АА). Суданската државна телевизија објави

Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Маж во Германија убил вработен во бензинска пумпа после кавга околу заштитна маска

Маж во Германија убил вработен во бензинска пумпа после кавга околу заштитна маска. Вработениот на бензинска пумпа во градот Идар-Оберштајн е убиен после кавга со купувач околу маска за лице, пренесе „Дојче

Видеа МАГАЗИН Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Бразилскиот претседател и министри од неговиот кабинет во текот на Генералното собрание на ОН вечерале на улица – не се вакцинирани за во ресторан

Невакцинираните шефови на државите кои оваа недела ќе присуствуваат на Генералното собрание на ОН, најверојатно ќе мора да се задоволат

Последни Вести Свет

Руската владеачка партија „Единствена Русија“, постигна јасна победа на парламентарните избори во Русија

Руската владеачка партија „Единствена Русија“, постигна јасна победа на парламентарните избори во Русија. По пребројувањето на сите гласачки ливчиња, партијата

Последни Вести Свет

За одење во тоалет во кафуле во Холандија мора да покажете ковид пропусница

Иако клиентите на холандските барови не се обврзани да покажуваат ковид пасош за пиење или јадење на тераса, сепак ќе

Последни Вести Свет

За влез во Ватикан од 1 октомври ќе се бара „зелен здравствен сертификат“

За влез во Ватикан од 1 октомври ќе биде потребен „зелен здравствен сертификат“  за докажување на имунитет од Ковид-19, соопшти

Последни Вести Свет

САД следната година ќе примат 125.000 бегалци од камповите на ОН низ светот

САД следната 2022 година ќе примат 125.000 бегалци, двојно повеќе од оваа година, за „да одговорат на потребите што ги

Последни Вести Свет

АА: Вулкан еруптираше на шпанскиот остров Ла Палма за прв пат во последните пет децении

На шпанскиот остров Ла Палма вчера еруптираше вулкан, исфрлајќи лава, чад и пепел, што предизвика евакуација на илјадници жители, јавува

Последни Вести Свет

„Фајзер“: Вакцината е сигурна за деца од 5 до 11 години

Компанијата „Фајзер“ објави дека тестирањето во втората од трите фази покажало дека нејзината вакцина против коронавирус е безбедна и произведува

Последни Вести Свет

Талибанците вооружени се возат на шарени педалинки

Нови бизарни снимки пристигнуваат од Авганистан. Откако беа објавени видеа од талибанците како уживаат во забавен парк и се обидуваат