Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Последни Вести Свет

АА: Поранешниот израелски премиер Нетанјаху го исмеја Бајден

Поранешниот израелски премиер, Бенјамин Нетанјаху ги исмејa моментите кога американскиот претседател Џо Бајден дремеше за време на неговата средба со

Последни Вести Свет

АА: Во Русија истражниот комитет соопшти дека 8 лица загинаа во вооружен напад на Универзитетот Перм

Министерството за внатрешни работи на Русија објави дека во вооружен напад на Универзитетот Перм имал мртви и ранети, а напаѓачот

Последни Вести Свет

Партијата на Путин со убедливо водство по првичните резултати од изборите во Русија

Партијата „Единствена Русија“, која ја поддржува политиката на претседателот Владимир Путин, освои најмногу – 45,54 проценти од гласовите на парламентарните

Последни Вести Свет

Во Шпанија 25 илјади млади се забавувале, полицијата немоќна

Околу 25.000 млади луѓе се собраа на голема прослава на отворено за да го означат почетокот на студентската година и

Последни Вести Свет

Првичните резултати од изборите во Русија покажуваат победа на партијата на Путин

Руската владејачка партија Единствена Русија, од која потекнува и претседателот Владимир Путин, е на пат да победи на парламентарните избори,

Последни Вести Свет

Талибанците им наредија на жените вработени во институциите во Кабул да останат дома

Талибанците им наредија на жените вработени во градските служби во Кабул да останат дома, а на работа можат да одат

Top News МАГАЗИН Последни Вести Свет

АА: Четворицата вселенски патници на „Спејс екс“ се враќаат на Земјата по три дена во орбитата

Првите вселенски туристи од мисијата на „Спејс екс“, „Инспирација 4“, безбедно слетаа на Земјата по тридневно патување, пренесува Агенција Анадолија

Последни Вести Свет

Шведска забрани влез за патници од Србија и Албанија без оглед на потврдата за вакцинација

Шведска воведе забрана за патници од Србија, која ќе важи од 20 септември, без оглед на потврда за вакцинација или

Последни Вести Свет

Американски истражувачи: Здрави момчиња се во поголем ризик по примена Фајзер вакцина, отколку од самиот ковид

Здрави момчиња би можело да бидат примени во болница со редок несакан ефект од вакцината на Pfizer/BioNTech поради воспаление на

Македонија Последни Вести Свет

DW: Игнорирани предупредувања – Како кислородот станува убиец!

Истрагата за трагедијата во тетовскиот ковид-центар во која загинаа 14 луѓе е во тек и сѐ уште нема никакви официјални