More

  (ВИДЕО) Влатко Миладинсоки среде Грција пее: „Македонија има море, кај Солунско поле“

  Среде Грција ечи „Македонија цела да е“, „Македонија има море до Солунско поле“ – Влатко, внукот на Војо Стојаноски направи незаборавна веселба во Егејска Македонија, поточно во местото Негуш кое се наоѓа помеѓу Воден и Солун.
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img