More

  (ФОТО) Залутан волк снимен близу Загреб

  Во Врбовац синоќа околу полноќ е снимен волк. Дека најверојатно се работи за волк ни потврди Дамир Скок, директор на ЗОО во Загреб.

  – Видеото го гледав неколку пати и најверојатно се работи за волк. Чагаљ не може да биде. Тие не се толку вообичаени за областа, но волците често мигрираат. Најверојатно е изгубен, ми изгледа исплашен. Не верувам дека некого би нападнал, само се обидува да се врати во природата – ни вели Скок.

  Видеото ТУКА

  24sata.hr

   

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img