More

  Тешко повредена Софија Лорен по пад во нејзиниот дом

  Италијанската актерка Софија Лорен (89) е тешко повредена по падот во нејзиниот дом во Женева во неделата наутро.

  Како што пренесува „Corriere della Sera“, актерката била пренесена во болница каде  ѝ била констатирана фрактура на колкот.

  Операцијата поминала добро, а следи нејзината рехабилитација. На актерката  ѝ помагаат синовите Едоардо и Карло.

  Лорен в вторник требаше официјално да го отвори четвртиот ресторан во Италија што го носи нејзиното име во Бари, по оние во Милано, Фиренца и аеродромот Фиумичино.

   

   

   

  plusinfo.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img