More

  Охрид и Струга во поголем дел се без струја

  Двата крајезерски града Охрид и Струга во поголем дел се без електрична енергија. Дефектите во снабдувањето со струја траат од вчера, откако овој реон беше погоден од големо невреме , проследено со силни електрични празнења.

  ЕВН нема никаква информација за граѓаните да соопшти јавно  дека ќе останат без електрична енергија.

  Без струја во моментов се слободната индустриска зона во Струга и индустрискиот регион во Охрид.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img