More

  (ФОТО) Пецаков: Со средства на Општина Охрид партерно се уредува улицата “Боро Шајн” кај НУ Завод и музеј

  На улицата се поставуваат камени плочи додека претходно се постави нова водоводна линија со која се подобрува водоснабдувањето на жителите, пишува во својата објава на ФБ градоначалникот КирилПецаков.
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img