Вучиќ: Малата Данка е убиена, уапсени се двајца осомничени

0
34

Александар Вучиќ, претседателот на Србија изјави дека полицијата уапсила две лица кои се осомничени за убиство на девојчето Данка Илиќ, која исчезна на 26 март.

– Имаме лоши вести за Данка… Полицијата уапси две лица кои ако добро разбирам ја убиле малата Данка. Како што разбрав, тие го признаа делото. Со какви чудовишта си имаме работа – резигнирано рече Вучиќ.