More

  Во Кавадарци прегазен пешак синоќа

  Повозрасен кавадарчанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа, додека се движел пеш, синоќа околу 21 часот,  во делот кај новиот центар на Кавадарци.
  Оваа информација утрово ја потврди за МИА, доктор Мирослав Нерков од кавадаречката Итна медицинска помош.
  -Имаше повреди на повеќе места од главата и телото. По укажаната прва помош од наша страна на лице место, повредениот беше префрлен во Ургентниот центар при кавадаречката болница. По првичните медицински согледувања и интервенции, бил препратен на скопските клиники, информираше Нерков.
  МИА
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img