More

  Почина пред 60 години но нејзината смрт е сеуште мистерија

  На денешен ден во 1962 во Холивуд умрела Мерилин Монро, северноамериканска филмска актерка.

  Играла во филмовите “Џунгла на асфалтот”, “Нијагара”, “Мајмунска работа”, “Автобуска станица”, “Седум години верност” и други.

  Родена била во Лос Ангелес, на 1 јуни 1926 година.

  Таа беше и остана олицетворение на холивудската убавина и гламур, а за многумина ја претставува најубавата жена на светот. И покрај нејзиниот гламурозен живот, Мерлин страдаше од депресија, која на крајот ја уништи. Но, постојат бројни теории на заговор кои тврдат дека познатата ѕвезда била убиена.

  Она што е познато е дека била пронајдена во нејзиниот дом, кој го купила шест месеци пред смртта, со телефон во раката и шише со апчиња за спиење на работ од креветот.

   

  kurir.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img