More

  Русија: Во пожар во хипермаркет во Москва загина едно лице

  Најмалку едно лице загина во пожар во хипермаркет во Москва, главниот град на Русија, јавува Агенција Анадолија (АА).

  Министерството за вонредни ситуации на Русија соопшти дека пожарот во хипермаркетот во Москва зафатил површина од 18.000 квадратни метри.

  Потврдено е дека во пожарот кој е ставен под контрола, загинало едно лице.

  Како последица на пожарот се урнал покривот на хипермаркетот, а истрагата е во тек.

  извор: Агенција Анадолија (АА).

  фото: Агенција Анадолија (АА).

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  57 %
  2.6kmh
  40 %
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  1 °
  Mon
  1 °
  Tue
  1 °
  spot_imgspot_img