More

  (ВИДЕО) Струга „претесна“ за дојдените гости и печалбари

  Како и секоја година, околу празниците Струга станува се потесна. Градот нема капацитет да ги прими сите дојдени гости и печалбари од странство. Главните сообраќајници кон градот остануваат парализирани со колони возила кон и од Струга.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img