More

  Земјотрес почувствуван во Скопје

  Земјотрес ја стресе Македонија денеска на 6-ти јануари околу 16 часот и 50 минути.

  Според првичните информации објавени на сајтот на Европско медитерански сеимозлошки центар (ЕМСЦ), земјотресот е со јачина од 2,8 степени по Рихтер и истиот е со епицентар на границата меѓу Македонја, Косово и Србија.

  фото: Архива

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  44 %
  2.1kmh
  20 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  4 °
  Sat
  5 °
  Sun
  8 °
  spot_imgspot_img