More

  Мицкоски: Да се погрижиме и да си споменеме за луѓето кои се вистинските борци низ животот

  Поддршка, малку помош и добар разговор со луѓето кои заслужуваат и на кои тоа им значи. Денес во посета на семејства во Центар, Карпош и Чаир. Коледе и Божиќ се празници на љубов, верба, но и хуманост. Да се погрижиме и да си споменеме за луѓето кои се вистинските борци низ животот, и за кои заедно сите ние ќе придонесеме многу повеќе. Среќни празници! – објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски откако денеска посети неколку семејства на кои им подели пакети за празниците.

  извор: ФБ Христијан Мицкоски

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  44 %
  2.1kmh
  20 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  4 °
  Sat
  5 °
  Sun
  8 °
  spot_imgspot_img