More

  ( ВИДЕО ) Карлеуша: Мојот татко слуша „Распеани Кратовчани“ и Валандово

  Балканската мега ѕвезда Јелена Карлеуша, гостувајќи во телевизиско шоу на српската К1 Телевизија, кажа дека нејзиниот татко Драган Карлеуша обожавал да слуша староградска музика, и притоа ги спомна „Распеани Кратовчани“ и Валандово.

  Драган Карлеуша е пензиониран полициски функционер кој сега живее спокоен живот ловејќи риба на реката Сава во Белград.

  ВИДЕО

  ЕМИСИЈА ЗА РАСПЕАНИ КРАТОВЧАНИ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  7.8 ° C
  7.8 °
  7.8 °
  42 %
  4.1kmh
  20 %
  Fri
  8 °
  Sat
  7 °
  Sun
  1 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img