More

  (ФОТО) СДСМ објави дека делегација оддаде почит пред „спомен куќата“ на великанот Гоце Делчев, па се корегираа …

  Делегација од СДСМ оддаде почит и се поклони пред ликот и делото на македонскиот великан Гоце Делчев. Секако, фотографии веднаш објавија на официјалната ФБ страна, но збуни текстот кој беше напишан.

  Имено во објавата пишува дека претставници од СДСМ оддадоа почит пред спомен куќата на великанот Гоце Делчев?  Секако, некој ги посоветува дека не е спомен куќа туку вечното почивалиште на великанот, па за кратко време објавата беше корегирана. Во продолжение двете објави…


  извор: ФБ СДСМ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img