More

  Бугарите, кои пцуеја полицајци, добија парична казна, протерување и три години забрана за влез во Македонија

  По 300 евра парична казна, протерување од Македонија и три години забрана за влез во државата добија тројцата бугарски државјани што денеска беа упасени на граничниот премин Деве Баир затоа што се обидоа да предизвикаат инцидент со македонската полиција така што ги навредуваа и насилно се однесуваа кон нив додека чекаа да влезат во земјата, објави slobodenpecat.mk.

  Тројцата уапсени Бугари се гонети за сторен прекршок, нарушување на јавен ред и мир.

  Бугарските државјани, 35-годишниот Г.З., 50-годишниот А.Х., и 54-годишниот Р.Х (54), како што соопшти МВР, биле приведени околу 12:45 часот откако се однесувале дрско и недолично и прво вербално, со најпогрдни зборови, а потоа се обиделе и физички да нападнат полициски службеници кои преземале службени дејства.

  извор: slobodenpecat.mk.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  9.8 ° C
  9.8 °
  9.8 °
  76 %
  1kmh
  0 %
  Tue
  15 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  19 °
  Sat
  20 °
  spot_imgspot_img